WILCZYN. Podejrzany o zamordowanie matki

O regionie konińskim w telewizji ogólnopolskiej mówi się zazwyczaj jedynie wtedy, gdy dojdzie tutaj do mordu lub wypadku drogowego, w którym giną ludzie. Takim głośnym wydarzeniem stało się zabójstwo kobiety w gminie Wilczyn. Podejrzany o to jest jej syn.

Komenda Miejska Policji w Koninie tak to opisała: Nawet do końca życia może pozostać w więzieniu 20-latek z gminy Wilczyn, którego po pościgu zatrzymali konińscy policjanci. Jest podejrzewany o zamordowanie swojej 57-letniej matki. Jej ciało znaleźli dwaj mężczyźni w niewielkim lesie przy drodze, kilka kilometrów od miejsca zamieszkania kobiety.

10 sierpnia około 13:00 od operatora CPR oficer dyżurny konińskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu ciała kobiety. Na miejsce w okolice miejscowości Ościsłowo natychmiast skierowani zostali policjanci. Szybko ustalili, że świadkowie widzieli w tym miejscu czarnego volkswagena. Znane były nawet numery rejestracyjne, a policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

Mundurowi wiedzieli, że volkswagenem może jeździć 20-letni syn zamordowanej kobiety, który mógł mieć coś wspólnego z zabójstwem. Do poszukiwań zaangażowano także policyjny śmigłowiec.

Kilkanaście minut po 18:00 policyjny patrol zauważył na drodze poszukiwanego volkswagena. Policjanci zawrócili, aby go zatrzymać, a kierowca widząc ich zamiar zaczął uciekać. Policyjny pościg trwał przez kilkanaście minut i włączyły się do niego dwa kolejne radiowozy. Jeden z nich policjanci ustawili w poprzek drogi, aby zablokować przejazd uciekinierowi. Ten jednak próbował ominąć policyjną blokadę, ale stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, po czym uderzył w drzewo. Natychmiast jednak wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo, jednak policjanci szybko dogonili go i obezwładnili.

Trafił do policyjnego aresztu. Wiadomo, że w chwili zatrzymania był trzeźwy. Pobrano mu także krew do dalszych badań, których wyniki znane będą za kilka dni. Śledczy uzyskają wtedy odpowiedź na pytanie, czy był pod działaniem jakichkolwiek środków odurzających.

We wtorek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok kobiety, a prokuratorzy po zapoznaniu się z jej wynikami podejmą decyzje co do dalszego toku śledztwa. Na środę zapowiedziane są dalsze czynności w sprawie tej zbrodni.