KONIN. Świąteczne Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 7

SONY DSC

W świątecznym klimacie 8 grudnia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie Drzwi Otwarte. Zaproszono na nie przyszłych pierwszo- i czwartoklasistów wraz z rodzicami. Działo się wiele!

Święty Mikołaj Biskup pozował do zdjęć i rozdawał dzieciom prezenty. Dla fanów gier otworzono salę multimedialną, w której królował magiczny dywan, xbox i gry planszowe. Goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych – malowali pastą do zębów choinki. Humaniści rozwiązywali rebusy, szarady i zagadki świąteczne. Miłośnicy angielskiego doskonalili umiejętności językowe, wykorzystując tablicę interaktywną. Na gości czekali także specjaliści od przedmiotów ścisłych. Przyszli uczniowie układali modele strukturalne, oglądali różne preparaty przez mikroskop, poznali zasady elektryczności. Nie zapomniano o sporcie – rodzice wraz z dziećmi mogli pokonać świąteczny tor przeszkód.

Akcję wsparła drużyna harcerska 12 DSH ,,Cor Subitis”, która w ,,Siódemce” ma swoją siedzibę, oraz Samorząd Uczniowski. Każdy wyszedł z uśmiechniętą i wymalowaną buzią. Było wyjątkowo, świątecznie i magicznie.