STARE MIASTO. XVI Dni Staromiejskie. Wystąpią: Sławomir i Andre

W dniach 1 i 2 czerwca odbędzie się jedna z najważniejszych imprez naszego regionu – Dni Staromiejskie. To już 16. edycja, na którą serdecznie zapraszają organizatorzy – Gmina Stare Miasto i Biblioteka Publiczna. Wzorem lat ubiegłych dołożono wszelkich starań, aby Dni Staromiejskie dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Topowi wykonawcy, różnorodne atrakcje, zmagania sportowe i festyn dla dzieci – to wszystko czeka na tych, którzy spędzą z nami najbliższy weekend.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w sobotę – 1 czerwca – piłkarskim turniejem Skrzatów. Zawody, jakie odbędą się przed południem na Orliku w Starym Mieście, przeznaczone są dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych.

Główne obchody Dni Staromiejskich odbędą się w sobotę – 1 czerwca – w godzinach popołudniowo-wieczornych. Na scenie amfiteatru przy kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście wystąpią zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir, który wystąpi punktualnie o 20:00. Atrakcją wieczoru będzie również grupa Andre, która zaprezentuje się dwie godziny wcześniej. Całość wypełnią występy zespołów Grounded, Oxyal, wokalistów ze Studia My Voice i Orkiestry Staromiejskiej. Po tych wszystkich koncertach zaplanowana jest jeszcze zabawa z DJ-em, która skończy się po północy.

Dnia Staromiejskie 2018

W niedzielę, 2 czerwca, czeka nas kilka sportowych atrakcji. Pierwszą z nich będą zawody kajakarskie „O złote wiosło”. Będzie to już trzecia edycja tych wojewódzkich zmagań dla amatorów. Odbędą się one w dwóch kategoriach: OPEN i osad rodzinnych. W kategorii OPEN rywalizować będą dwie osoby dorosłe na dystansie 400 metrów, a w kategorii rodzinnej – dziecko i osoba dorosła – na dystansie 200 metrów. Dla wszystkich dzieci przewidziane są nagrody za udział w zmaganiach.

Kolejną atrakcją będzie turniej plażowej piłki nożnej dla dzieci, organizowany wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną ze Starego Miasto. Współzawodniczyć będą zespoły trzyosobowe w wieku od 11 do 16 lat. Zmagania odbędą się nad zalewem rzeki Powa, przy ulicy Wypoczynkowej w Starym Mieście. Początek o godzinie 11:30.

Ostatnim akcentem Dni Staromiejskich będzie doroczny festyn organizowany z okazji Dnia Dziecka przez Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście. Tajemnice ognia, tworzenie lodów z ciekłego azotu i wiele innych fascynujących eksperymentów naukowych zapewni centrum edukacji smart Lab, które na co dzień przybliża piękno świata przyrody. Ponadto występy przedszkolaków, loterie, malowanie twarzy, konkursy sportowe, animatorzy, dmuchańce i wiele innych atrakcji czekać będzie na najmłodszych i ich rodziców, którzy pojawią się przy kompleksie szkolno-przedszkolnym w Starym Mieście.