KONIN. Konkurs makijażu i stylizacji „Znaki zodiaku” w konińskim ,,Medyku”

Konkurs1

Maj to miesiąc, który w konińskim ,,Medyku” poświęcony jest makijażowi, wizażowi i stylizacji. A wszystko za sprawą odbywających się od wielu lat w tym czasie konkursów kosmetycznych. 24 maja do WSCKZiU w Koninie przybyli przedstawiciele “siostrzanych” szkół z Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego: WSCKZiU nr 1 i 2 w Poznaniu, Rawiczu, Wrześni, Ostrowie Wielkopolskim, Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, by zademonstrować swoje umiejętności zawodowe i wziąć udział w rywalizacji międzyszkolnej, kończącej się prezentacją stylizacji i makijażu inspirowanych znakami zodiaku.

Konkursy kosmetyczne, które od kilku lat odbywają się w Wielkopolskich Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, mają zróżnicowane tematy i dotyczą różnych dziedzin kosmetologii: od stylizacji paznokci do makijażu i wizażu. Każdy konkurs ma swoją ”myśl przewodnią” – określone zadanie, które musi być zrealizowane zgodnie z regulaminem. W poprzednich latach podziwiano wystylizowane paznokcie nawiązujące do “Świata w bajkach Walta Disney’a”, „Fauny i flory mórz i oceanów”, „Wiosennych inspiracji” lub makijaże i stroje związane tematycznie z „Czterema porami roku”, „Tymi szalonymi latami dwudziestymi”, czy z makijażem scenicznym inspirowanym postaciami z bajek.

Tegoroczny temat – znaki zodiaku – stwarzał uczestnikom także wiele możliwości interpretacyjnych. Tylko od inwencji, kreatywności i umiejętności uczestników konkursu zależał efekt końcowy – gotowa stylizacja obejmująca strój, fryzurę i makijaż.Ocenie zostały poddane następujące elementy: pomysł i dobór odpowiedniej stylizacji, precyzja wykonania makijażu, finezyjność stylizacji i stopień trudności.

Prace były oceniane przez jury w składzie: Żaneta Lachowicz – PMU Artist, Małgorzata Zielińska – fotografka, Renata Raczyńska – makijażystka klasy mistrzowskiej – pod przewodnictwem Weroniki Górnej-Dryjer.

Konkurs był także okazją do zapoznania się z nowymi trendami w kosmetologii, wysłuchania i obejrzenia prezentacji przygotowanych przez zaproszonych gości: Żanetę Łachowicz – PMU Artist, właścicielkę gabinetu „Żenewie Beauty Styling” – o makijażu permanentnym, Małgorzatę Zielińską – o trendach w makijażu fotograficznym i Sylwię Wałowską- nauczycielkę na kierunku technik farmacji w WSCKZiU w Koninie – o różnicach wynikających z działania składników aktywnych w podkładach dla różnych rodzajów cer.

Powstały przepiękne i dopracowane w szczegółach stylizacje, poprzez makijaże, fryzury, stroje nawiązujące do charakterystycznych cech charakteru danego znaku. Na konkursowym firmamencie pojawiły się tajemnicze postacie: Waga, Lew, Panny, Barany, Wodniki, Rak, Koziorożec.

I miejsce zajęły Magdalena Piotrowska i Joanna Sekulska wraz z modelką Julią Zielinską z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia |Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. II miejsce trafiło do WSCKZiU w Koninie reprezentowanego przez Weronikę Dyc i Martynę Łętowską wraz z modelką Magdaleną Rybicką. III miejsce zdobyło WSCKZiU nr 1 w Poznaniu: Aleksandra Buczkowska i Joanna Grzembowska wraz z modelką Nadią Grzembowską. Nagrodami były karty podarunkowe, kosmetyczki podróżne i kosmetyki.

Wyróżnienia otrzymały dwie szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie: Kinga Miętkiewicz i Gabriela Sadowska z modelką Moniką Pawłowską oraz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu reprezentowane przez Natalię Żukowską z modelką Sylwią Różańską.

W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego nagrody wręczyła Dorota Kinal – dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i dyrektor WSCKZiU w Koninie – Wojciech Szymczak. Upominki przekazane przez Urząd Miejski w Koninie wręczyła rzecznik Aneta Wanjas. Krzysztof Czajkowski wręczył nagrody w imieniu Starosty Konińskiego. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestawy kosmetyków.

Konkurs zakończył się występem muzycznym młodego wokalisty Borysa Rudyja.