ŚLESIN. Piknikowe spotkanie przyjaciół w Środowiskowym Domu Samopomocy w Głębockiem

Piknik (5)

Jak zwykle od 20 lat w pierwszy czwartek czerwca podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Głębockiem prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Radość” byli gospodarzami dużej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionych placówek wsparcia. Wspólnie bawili się uczestnicy z następujących ośrodków: ŚDS Głębockie, DPS Ślesin, ŚDS Ślesin, ŚDS ,,Altenatywa” z Konina, ŚDS Rozalin, WTZ Ignacewo i OREW z Zygmuntowa. W programie była m.in. zabawa z chustą animacyjną, przeciąganie liny, boccia, malowanie twarzy, konkurencje zręcznościowe. Wszystkie dostarczyły dużo radości. Strzałem w dziesiątkę była fotobudka. Pan Szymon dwoił się i troił, żeby każdy uczestnik wyszedł z pamiątkowym zdjęciem.

W organizację imprezy włączyli się Przyjaciele ,,Radości”: panie z KGW w Głębockiem z popcornem i watą cukrową oraz panie z KGW w Jóźwinie z ciastami i deserami. Dojechali także strażacy z OSP w Wąsoszach i Motocyklowa Grupa z Konina. Robiono sobie zdjęcia i brano udział w konkurencjach ze strażakami. Była także integracyjna dyskoteka. Serwowano znakomitą grochówkę przygotowaną przez Magdalenę i Jerzego Matras, wieloletnich przyjaciół ŚDS w Głębockiem, a na deser lody od państwa Grzelak z Sompolna.

W pikniku wzięli udział zaproszeni goście: wicestarosta koniński Władysław Kocaj, zastępca burmistrza Ślesina Marcin Dzikowski, radna z Głębockiego, która przyniosła przeróżne smakołyki dla dzieciaków.

Stowarzyszenie ,,Radość” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Głębockiem serdecznie dziękują wszystkim Przyjaciołom, którzy przyczynili się do tego, by Piknik 2024 był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. ,,Piknik jak co roku był festiwalem radości, szczęścia i uśmiechu na twarzach. Kochani, bardzo dziękujemy za to, że zawsze jesteście z nami, bo człowiek najbardziej do szczęścia potrzebuje drugiego człowieka” – powiedziała kierownik ŚDS w Głębockiem Halina Wesołowska.