WIERZBINEK. Muszą od siebie wymagać

IS_DSC02822

,,Musicie od siebie wymagać, choćby inni nie wymagali” – słowa papieża Jana Pawła II zna każdy uczeń Gimnazjum w Boguszycach. To bowiem patron placówki. Akcentów związanych z wielkim Polakiem jest w szkole wiele. Poświęcoma mu jest tablica pamiątkowa.

Wiedzę zdobywa tu 210 uczniów. A pracuje 29 osób. Dyrektor Jolanta Karczewska mówi o wszystkich ciepło. Uczniowie mają na swoim koncie wiele osiągnięć, związanych zarówno z udziałem w konkursach przedmiotowych, jak i zawodach sportowych. Szczególnie dobre wyniki są w piłce nożnej i lekkoatletyce. Dobrze układa się współpraca z rodzicami. Przewodniczącym Rady Rodziców jest Andrzej Staszak.

Młodzi ludzie uczą się nie tylko języka angielskiego, ale też francuskiego, co jest raczej sporadyczne w powiecie konińskim. Mieli okazję być we Francji oraz gościć u siebie zagranicznych kolegów. Takie kontakty służą obu stronom. Dodają pewności siebie.

is_dsc02837

Picture 1 of 7

Uczą, jak różnorodny jest świat.

W szkole działa Koło PTTK, pod opieką Ilony Wiznerowicz, które poprzez organizowane rajdy łączy turystykę z historią, bowiem uczniowie poznają ciekawe miejsca w gminie Wierzbinek i okolicach. Dowiadują się od nich od swoich babć i dziadków. – Rajdy organizujemy wiosną i jesienią. Trasa ma zawsze ok. 15 km. Część pokonujemy autokarem, a część pieszo. Dodatkową nagrodą są odznaki PTTK otrzymywane przez uczniów.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA