KLECZEW. Dzień Myśli Braterskiej

Jak co roku harcerze z Hufca Konin będą obchodzić Dzień Myśli Braterskiej, święto uświadamiające więź braterską łączącą skautów na całym świecie niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W tym roku Hufcowy Biwak Dnia Myśli Braterskiej odbędzie się w dniach 11- 13 lutego w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie. Podobnie jak w ubiegłych latach, pojawi się wiele gromad zuchowych oraz drużyn harcerskich z powiatu konińskiego.

Przez trzy dni na uczestników będą czekać różne atrakcje. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu odbędą się zajęcia w czterech pionach wiekowych. Drugiego dnia drużyny będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalno-taneczne na IV Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Wrzask – połączyła nas muzyka…” i powalczyć o nagrodę dla najlepszej drużyny w kategoriach wiekowych: zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. W tym roku drużyny będą przedstawiać jedną, wybraną przez siebie piosenkę harcerską z tak zwaną fabułą (pewną historią). Oprócz tego każdy zespół musi przygotować do piosenki mini-dekoracje, różnorodne gadżety i przebrania. Odbędzie się także konkurs solistów i solistek.

Wszystkich zainteresowanych niebiorących udziału w biwaku ZHP zaprasza na Festiwal „Wrzask”, który odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Kleczewie 12 lutego, o godz. 16.30.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA