KONIN. W lutym bez tolerancji

Konińscy policjanci, tak jak funkcjonariusze w całej Wielkopolski, rozpoczęli działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym ponad nazwą ,,ZERO TOLERANCJI”. Szczególna uwaga kierowana jest na tych uczestników ruchu drogowego, którzy jadąc samochodem przekraczają prędkość, jeżdżą pod wpływem alkoholu, nie zapinają pasów bezpieczeństwa i nie przewożą dzieci w fotelikach. Są to najczęstsze sytuacje, które przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Choć statystyki zdarzeń na drogach regionu konińskiego wskazują na mniejszą liczbę wypadków, bowiem w styczniu tego roku roku na drogach konińskiego doszło do 8 wypadków(w ubiegłym do 15), w wyniku których jedna osoba zginęła (w ubiegłym roku 3), to jednak w całym województwie początek tego roku przyniósł znaczne pogorszenie stanu bezpieczeństwa. Według wstępnych danych, w styczniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego,w Wielkopolsce nastąpił wzrost ilości wypadków drogowych o 7, wzrost liczby osób zabitych o 6, wzrost liczby rannych o 9. Pierwsze dni lutego również przyniosły tragiczne żniwo. Do 7 lutego, porównując z rokiem 2010, było o 11 wypadków więcej, o 5 więcej ofiar śmiertelnych i o 5 więcej rannych.

Policjanci na terenie całej Wielkopolski do końca lutego prowadzić będą działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą ,,ZERO TOLERANCJI”. Również na drogach konińskiego pojawi się więcej mundurowych, którzy będą kontrolować zachowania kierujących pojazdami i pieszych. Szczególną uwagę policja zwraca na kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością, wsiadają za “kółko” pod wpływem alkoholu, nie zapinają pasów bezpieczeństwa i nie przewożą swych dzieci w fotelikach. Poza tym na litość nie mogą liczyć ci, którzy przechodzą przez jezdnię w niedozwolonym miejscu lub przy czerwonym świetle, a są to nagminnie popełniane wykroczenia. Stwarzają one szczególne zagrożenie nie tylko dla pieszych, ale i dla kierujących pojazdami.

(źródło: KMP w Koninie)