KOŁO. Odzyskano skradzione samochody

berlingo

Citroen berlingo i peugeot partner to dwa samochody, jakie w zeszłym tygodniu odzyskali kolscy kryminalni. Samochody skradziono w tym roku w Czechach i na Słowacji. Wszystkie trzy osoby zamieszane w te sprawy (jeden z mężczyzn prowadził warsztat) po złożeniu wyjaśnień zostały zwolnione. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

W czwartek przed południem w Cząstkowie na drodze krajowej K92 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę dostawczego peugeot. W trakcie sprawdzania auta funkcjonariusze zainteresowali się znalezionym wewnątrz: dodatkowym komputerem samochodowym oraz stacyjką z kluczykami. Kierowca, 32-letni mieszkaniec gminy Koło, nie potrafił wyjaśnić, skąd pochodzą przedmioty. Dokładne oględziny samochodu wykazały niezgodności numerów nadwozia peugeota. Sprawdzenia w policyjnych bazach potwierdziły podejrzenia – auto pochodziło z kradzieży. Jego utratę zarejestrowali czescy policjanci tego samego dnia rano. Samochód zabezpieczono do specjalistycznych badań, natomiast kierowca trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania skradzionego auta kryminalni zainteresowali się też podejrzanymi zapiskami i dokumentami, jakie tam znaleźli. W ten sposób wpadli na ślad innego kradzionego “dostawczaka”. Materiały znalezione w aucie w powiązaniu z wiedzą operacyjną prowadziły do jednego z kolskich warsztatów samochodowych.

Już następnego dnia po południu, na jednej z ulic Koła kryminalni zatrzymali 26-letniego właściciela warsztatu. Mężczyzna kierował citroenem berlingo. Okazało się, że przeprowadzał auto z miejsca garażowania do swojego warsztatu. A samochód został skradziony na Słowacji 11 stycznia tego roku. Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową złożyli jeszcze wizytę w warsztacie zatrzymanego. Zabezpieczono tam osobowego peugeota z usuniętymi polami numerycznymi. Jego badaniem zajmie się specjalista z dziedziny mechanoskopii. Do sprawy zatrzymano jeszcze pracownika kontrolowanego warsztatu samochodowego. Wszystkie trzy osoby zamieszane w te sprawy po złożeniu wyjaśnień zostały zwolnione, prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole)