KONIN. Cztery kobiety, czyli…prawdziwa jazzowa rzadkość

andrzej

Dom Kultury ,,Oskard” w Koninie zaprasza na kolejny koncert z cyklu „TO jest JAZZ”. Po koncercie „Laboratorium”, legendzie polskiego jazz-rocka lat 70., i młodziutkim „NightLifeSextet” z Grazu, to muzyczna uczta, która zachwyci nie tylko fanów jazzu, ale także miłośników muzyki klasycznej. Będzie to pierwszy taki projekt na polskiej scenie jazzowej. I warto być słuchaczem-pionierem.

Koncert, który odbędzie się w sali klubowej Oskardu to spotkanie dwóch muzycznych światów: wybitnego polskiego jazzmana – Andrzeja Olejniczka, kompozytora i aranżera, multiinstrumentalisty, który największą atencją darzy saksofon i klasycznego kwartetu smyczkowego, który tworzą panie, a… cztery kobiety na jednej scenie to w przypadku projektów jazzowych prawdziwa rzadkość.

Istotą niecodziennego projektu „Different Choice” jest połączenie właściwej kwartetowi smyczkowemu klasycznej dyscypliny z pełnymi jazzowej finezji, stale wymykającymi się muzycznym rygorom, solowymi frazami saksofonu. W programie koncertu znajdują się utwory Andrzeja Olejniczaka, Krzesimira Dębskiego, Marka Kussa i Ronana Guilfoyle’a. Koncert odbędzie się 15 kwietnia o 19.00 w Oskardzie.

Jestem pod wrażeniem. Takiej płyty jeszcze u nas nie było. Wiele elementów jest do podziwiania. Mnie jako saksofoniście imponuje wspaniała technika Andrzeja (…) Kompozycje i aranżacje, zarówno te jazzowe jak i te bardziej klasyczne – absolutnie najwyższej klasy! (…) Słowo uznania należy się również kwartetowi smyczkowemu za niezwykle sprawne i „muzyczne” wykonanie bardzo trudnego materiału. (fragmenty recenzji Zbigniewa Namysłowskiego)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA