SANKTUARIUM W LICHENIU (GRĄBLIN). Kładka i ,,Nazaret”

Za kilka miesięcy w Lesie Grąblińskim, który należy do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, będzie gotowa kładka nad drogą oraz Dom Pielgrzyma ,,Nazaret”. Budowa obu obiektów wpływa na utrudnienia w ruchu. Księża marianie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pielgrzymowania do miejsca objawień.

Ponieważ prace budowlane trwają m.in. na dotychczasowym parkingu, pielgrzymi muszą się liczyć z utrudnieniami przy znalezieniu miejsca dla samochodu.

Kładka ma rozwiązać problem bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Do tej pory przejście dla pieszych łączące parking z Lasem Grąblińskim znajdowało się bardzo blisko zakrętu, dodatkowo przysłonięte było drzewami. Mimo ograniczenia prędkości kierowcy często nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Jednocześnie zdarzało się, że piesi bez zastanowienia wchodzili na jezdnię.

Dwupoziomowy Dom Pielgrzyma ,,Nazaret” będzie miał 1380 mkw. powierzchni użytkowej. Na parterze znajdzie się m.in. bar mogący pomieścić ok. 100 osób, punkt handlowy oraz toalety. Na poddaszu będą pokoje noclegowe dla 48 osób. W altankach i na ławkach wokół domu pielgrzymi znajdą miejsca do wypoczynku. Gospodarze Sanktuarium pomyśleli także o najmłodszych. W przyszłości powstanie tu plac zabaw dla dzieci. Pielgrzymi często wspominali, że chcieliby spędzić w Lesie Grąblińskim więcej czasu, ale nie mają miejsca, w którym mogliby zjeść posiłek, zatrzymać się, odpocząć. Budowany Dom Pielgrzyma to odpowiedź na te potrzeby – czytamy na stronie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA