RYCHWAŁ (KUCHARY KOŚCIELNE). Nie tylko baśnie

SSA41854

W Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych odbył się konkurs czytelniczy klas I-III „Hans Chrystian Andersen i jego baśnie”. Jego celem była popularyzacja twórczości duńskiego pisarza, budzenie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie fantazji i twórczej wyobraźni.

Po wcześniejszym przygotowaniu (pod czynnym okiem wychowawcy) dowolnie wybranego fragmentu baśni uczniowie klas I – III zaprezentowali się przed komisją w składzie:Teresa Krüger-Wasilewska – dyrektor szkoły, Danuta Majcher – kształcenie zintegrowane, Hanna Jasiak – kształcenie zintegrowane. Jury brało pod uwagę:stopień wyćwiczenia tekstu, prawidłową wymowę, płynność czytania, interpretację tekstu, ogólne wrażenie artystyczne.

Nagrodzone zostały następujące osoby: I miejsce – Julia Bachera i Anstazja Karolewska (przygotowała Hanna Jasiak), II – Kamil Sobański, Błażej Zaradzki, Aleksander Cegielski – (przygotowała Hanna Jasiak) oraz Mateusz Rzepka (Danuta Majcher), III – Adam Kurowski, Jakub Guźniczak (przygotowała Mariola Żurek) i Kacper Kaźmierczak – (Danuta Majcher)

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i słodycze. Szkolnym organizatorem konkursu była Mariola Żurek.

Innym wydarzeniem był spektakl profilaktyczny „Sekrety Pana Kleksa”, w wykonaniu Grupy Teatralnej z Torunia. Któż z nas nie zna przyjaznej i charyzmatycznej postaci Pana Ambrożego Kleksa? Kto z niekłamanym uśmiechem nie podryguje w rytm ponadczasowych piosenek z tejże opowieści? Uczniowie szkoły w Kucharach uczestniczyli w inscenizacji poruszającej ważne problemy uzależnień, ekologii oraz bezpieczeństwa na drodze. Cała gama zabawnych bohaterów, wartka akcja oraz dynamika spektaklu okraszona rozbrajającym kunsztem kabaretowym sprawiły, że dzieci nie były biernymi obserwatorami, lecz uczestnikami magicznego spektaklu. Forma kabaretu skupiła uwagę wszystkich widzów, a zaskakujący przebieg wydarzeń nie pozwolił nawet na chwilę się nudzić.

(nadesłała: Szkoła Podstawowa w Kucharach Kościelnych)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA