MATURA 2011. Życzymy tańcująco zdanych egzaminów

IS_100dniowka (382)

4 maja maturzyści rozpoczynają swój egzaminacyjny bieg, jeden z najważniejszych w życiu. Życzymy, aby wszystko poszło tańcująco, tak, jak na studniówce. I tak bezstresowo, jak na studniówce. Aby odpowiedzi na wszystkie pytania były znane, w pamięci nie było żadnych luk, a tak potrzebna odrobina szczęścia znalazła się pod ręką.

Jako ilustrację pokazujemy zdjęcia ze studniówki uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie. Został on utworzony 1 września 2002 r., w związku z reformą systemu edukacji, na bazie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza , szkoły o wieloletniej tradycji – istniejącej od 20 kwietnia 1945 r. Powstałe w 1945 r. LO, główna placówka edukacyjna w Zespole Szkół, ma swoje korzenie w działających przed II wojną światową szkołach stopnia gimnazjalnego: Polskiej Szkoły Realnej Koedukacyjnej, utworzonej w 1915 r., oraz przedwojennym Gimnazjum Niemieckim, założonym w Sompolnie w 1917 r. w rocznicę jubileuszu 400-lecia wystąpienia Marcina Lutra jako reformatora.

W skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie wchodzi siedem typów szkół : Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży, Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych, Liceum Profilowane, Technikum dla młodzieży, Technikum Uzupełniające, Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące, Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Szkoła kształci również w oddziale zamiejscowym w Skulsku.

(zdjęcia nadesłał Roman Bednarek, radny Rady Miejskiej w Sompolnie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA