GOLINA. Bieg z konwaliami

DSCF1552

Od początku wiedzieliśmy dwie rzeczy: że chcemy zaistnieć na biegowej mapie Polski i że bieg musi nazywać się ,,konwaliowy”, ponieważ wyznaczona trasa była porośnięta konwaliami – piszą przedstawiciele Domu Kultury w Golinie. – Do akcji włączyliśmy się po raz pierwszy. Czasu było mało, za to pomysłów na bieg mnóstwo.

Najpierw biegały dzieci. Miały do pokonania różne dystanse, w zależności od wieku. Nad organizacją czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Dzieciaki zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez CWB S.A w Słupcy. Oprócz tego na każdego biegacza czekały dyplomy, medale i posiłek.

Dla dorosłych trasa była dłuższa – 5,7 km. Można było ją przebiec,przejsć (fast foot) lub przejść z kijkami (nordic walking). Pierwsza impreza biegowa w Golinie zainteresowała nie tylko mieszkańców Goliny, ale i pobliskiego Konina. Trasa nie zawiodła: malownicze leśne dukty z konwaliowymi polami, sarny i zające uciekające przed zmęczonymi, ale szczęśliwymi biegaczami. Na mecie zameldowali się wszyscy startujący, z radością odbierając nagrody, medale i pamiątkowe dyplomy. Dziękowano sobie nawzajem: organizatorzy i uczestnicy, za wspólną zabawę, zaangażowanie, poznanie się.

(nadesłał: Dom Kultury w Golinie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA