KONIN. 100-letni staruszek i Michael Jackson

Około 400 harcerzy z Konina i okolic wzięło udział w Jubileuszowym Zlocie Hufca ZHP Konin. Biwak był okazją do świętowania 100. rocznicy powstania harcerstwa na ziemiach polskich.

W ciągu trzech dni na uczestników zlotu czekało wiele różnorodnych atrakcji. W piątkowy wieczór harcerze bawili się tańcząc choreografię do piosenki Michaela Jacksona ,,Beat It” oraz uczestnicząc w koncercie hufcowego zespołu Scouts Not Dead. Drugiego dnia zlotu uczestnicy wyszli na ulice Konina. Bawiąc się na grze miejskiej mieli okazję wypróbować swoich sił na strzelnicy, popływać kajakami po jeziorku na Zatorzu, czy rozwiązać wielką krzyżówkę na rynku. Wykonując różnorodne zadania harcerze zapoznawali się z mieszkańcami Konina, promując jednocześnie swoją organizację. Wieczorem odbyło się uroczyste ognisko oraz msza święta. Zlot oficjalnie zakończył się w niedzielę Apelem Stulecia, na którym zaproszeni goście wraz z komendą hufca zasadzali ostatnie ze 100 Drzew Stulecia.

Miejscem centralnym całego zlotu było specjalnie na tą okazję wybudowane Miasteczko Zlotowe, znajdujące się na terenie siedziby Komendy hufca. Wszyscy zwiedzający mogli w nim zapoznać się z warunkami przypominającymi prawdziwy harcerski obóz oraz skosztować różnych przysmaków w kawiarence lotu. W niedzielę odbył się tam Jarmark Drużyn, na którym każde środowisko prezentowało swoje zwyczaje, osiągnięcia i ciekawostki związane z drużyną.

Jubileuszowy Zlot Hufca ZHP Konin zorganizowany został z okazji 100. rocznicy powstania harcerstwa na ziemiach polskich i 95-lecia harcerstwa w regionie konińskim. Dzięki organizacji tego biwaku harcerze pokazali, że cały czas są organizacją działającą aktywnie, skutecznie wychowującą kolejne pokolenia młodych ludzi i promującą właściwe wartości i wzory. Pomimo wielu zmian, które zaszły przez minione sto lat, harcerstwo pozostało jedną z najważniejszych organizacji wychowawczych w naszym kraju.

(nadesłał: Hufiec ZHP Konin, tytuł od Redakcji KGI)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA