SŁUPCA, STRZAŁKOWO. Prawie powszechna demoralizacja

alkohol_nie

,,Strzałkowscy policjanci już wkrótce skierują do Sądu dla Nieletnich sprawę trzech czternastolatek, które upiły się piwem. Używanie napojów alkoholowych przed 18 rokiem życia jest objawem demoralizacji.” – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

,,18 maja br , krótko po godzinie 13.00 w Strzałkowie na jednym ze skwerków dzielnicowy, podczas wykonywania obchodu rejonu, zauważył trzy nieletnie dziewczyny, których zachowanie zaniepokoiło policjanta. Okazało się, że 14-letnie mieszkanki gminy Strzałkowo znajdowały się pod znacznym wpływem alkoholu. Po badaniu alkometrem okazało się, że wyniki były imponujące: od około 1,5 promila do prawie 2 promili. Jedna z dziewcząt została umieszczona w szpitalu z uwagi na zatrucie alkoholem. Pozostałe dwie odebrali z posterunku policji rodzice. Policjanci ustalili wstępnie, że małoletnie piły piwo. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają m.in. jak dziewczyny weszły w posiadanie alkoholu. Z racji wieku dziewcząt sprawą zajmie się Sąd dla Nieletnich. Alkohol nie jest dla Nieletnich !”

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, autor: Marlena Kukawka; tekst dosłowny – tytuł od redakcji)

Od redakcji: Z informacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wynika, że napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną używaną przez młodzież. Do picia napojów alkoholowych przyznaje się ponad 92% uczniów III klas gimnazjalnych i ponad 96% uczniów II klas szkół średnich. Najczęściej spożywanym napojem alkoholowym jest piwo (dane z 2003 roku). Warto więc postawić pytanie, kto jest odpowiedzialny za tę prawie powszechną ,,demoralizację”.