KONIN, LICHEŃ. Pobił konkubinę?

W sobotę po południu policjanci interweniowali wobec koninianina, który w autobusie miejskim groził pozbawieniem życia mężczyźnie kontrolującemu bilety. Pijany pasażer został przewieziony do izby wytrzeźwień. I odpowie za swoje słowa.

W niedzielę rano policjanci z Komisariatu Policji w Koninie wspólnie ze strażnikami miejskimi na terenie giełdy w Koninie zatrzymali 29-letniego koninianina, który miał ponad 600 paczek papierosów różnych marek oraz ponad 6 kg tytoniu, bez skarbowych znaków akcyzy. Właściciel odpowie za naruszenie przepisów ustawy karnej skarbowej.

W niedzielę wieczorem w Licheniu przy ul. Konińskiej na terenie budowy stacji WOPR zatrzymany został 27-letni mieszkaniec gminy, który z budynku próbował ukraść miedziane kable. Mężczyzna odpowie on za kradzież.

Wieczorem policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Konina, który według zgłaszającej konkubiny pobił ją, a potem ukradł pieniądze, telefon komórkowy i klucze od mieszkania. Mężczyzna, który miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu został zatrzymany do wytrzeźwienia i dalszych czynności procesowych.

Minionej nocy policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie w Wierzbinku zatrzymali 20-letniego mieszkańca kujawsko-pomorskiego, który wspólnie z swoimi kolegami uszkodził samochód fiat uno i pobił wysiadającego z niego chłopaka i towarzyszącą mu dziewczynę. Sprawca był pijany, został zatrzymany do wytrzeźwienia. Policjanci ustalili również towarzyszących sprawcy dwóch kolegów w wieku 19 i 20 lat. Odpowiedzą za uszkodzenie mienia i pobicie.

W piątek wieczorem zgłoszono włamanie do sklepu odzieżowego, z którego zabrano bluzki, kurtki, spodnie oraz pieniądze. Następnego dnia do komendy zgłosił się 24-letni koninianin, który zwrócił część skradzionych rzeczy. Mężczyzna tłumaczył, że drzwi do sklepu były już wyłamane, on wziął odzież będącą pod ręką.

(źródło: KMP w Koninie)