SŁUPCA, STRZAŁKOWO. Zderzyły się dwa rowery – jedna osoba w szpitalu

sciezka

Początek sierpnia należał do spokojnych, jeżeli chodzi o sytuację na drogach powiatu słupeckiego. Doszło jednak do dwóch nietypowych zdarzeń, które powinny być przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na ścieżce rowerowej w Słupcy zderzyły się dwa rowery, jedna osoba znalazła się w szpitalu. W Strzałkowie doszło do kolizji kombajnu z samochodem, na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas jazdy! Na drogach i podczas prac żniwnych szczególnie powinni uważać kierujący pojazdami rolniczymi!

Słupeccy policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego wypadku drogowego, do którego doszło 2 sierpnia na ścieżce rowerowej w Słupcy. Na wysokości zakładu Mostostal około godziny 19.20 zderzyły się dwa rowery. Jadący ścieżką rowerową od strony Słupcy 17-letni mieszkaniec Strzałkowa najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i skręcił gwałtownie kierownicą, co doprowadziło do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku rowerem. U kierującej nim 65-letniej mieszkanki Słupcy doszło do złamania lewej nogi – musiała zostać przewieziona do szpitala w Słupcy. Kierujący jednośladami byli trzeźwi. Prowadzone przez policjantów postępowanie ma odpowiedzieć, jaki był faktyczny przebieg zdarzenia i kto ponosi winę za spowodowanie wypadku.

3 sierpnia około godziny 23.15 w Strzałkowie na ulicy Wyszyńskiego doszło do groźnie wyglądającej kolizji kombajnu rolniczego z samochodem osobowym. Przybyli na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący kombajnem Class, prawdopodobnie wyjeżdżając z pola, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego fiat tipo, który jechał drogą K92, uderzył w okolice zaczepu pomiędzy kombajnem a ciągnionym hederem. Kierowca maszyny rolniczej odjechał z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie nie poczuł uderzenia. Autem podróżowało 5 osób. Pojazd został bardzo uszkodzony, ale nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy – Marlena Kukawka)