SŁUPCA. Przez ,,wnuczka” straciła 5 tysięcy złotych

Słupeccy kryminalni badają dwie sprawy oszukania starszych osób metodą „na wnuczka”. Rozsądne zachowanie 87-letniej mieszkanki Słupcy uchroniło ją przed utratą pieniędzy. Inna kobieta dała się oszukać i straciła 5 tys. zł.

Metoda „ na wnuczka” to rodzaj przestępstwa, którego ofiarami padają przede wszystkim osoby starsze, zazwyczaj mieszkające samotnie. Przestępca podaje się za krewnego ofiary i wyłudza od niej pieniądze.

Do 74–letniej mieszkanki Słupcy zadzwoniła kobieta o młodym głosie i powitała ją słowami „cześć ciocia”. Starsza pani odpowiedziała używając imienia swojej krewnej. Oszustka tak pokierowała rozmową, że mieszkanka Słupcy jej zaufała i zgodnie z prośbą przesłała pocztą kwotę 5 tys zł dla wskazanej osoby. Okazało się, że około dwóch godzin wcześniej w podobny sposób chciano oszukać 87-letnią kobietę z sąsiedniej ulicy. W tym przypadku potencjalna ofiara zachowała się rozsądnie. Zadzwoniła do prawdziwej krewnej, aby potwierdzić podaną jej przez telefon sytuację. Kiedy okazało się, że nikt z jej rodziny nie potrzebuje pieniędzy, starsza pani oddzwoniła do oszustki, udzieliła jej „słownej reprymendy”, i powiadomiła policję.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA