STANISŁAW BIELIK – KANDYDAT DO SEJMU. LISTA NR 5 (PSL), MIEJSCE 9.

Starosta Stanisław Bielik z laureatami Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej

Stanisław Bielik to osoba znana w regionie konińskim. W latach 1999 – 2011 był starostą i wicestarostą konińskim. Wcześniej kierował Gminną Spółdzielnią ,,SCh” w Golinie. Jest prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Koninie. Należy do Ochotniczej Straży Pożarnej. Ma szczęśliwą rodzinę. Mieszka w Rychwale. W ubiegłorocznych wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z kandydatów na liście PSL zdobył drugi wynik. Kieruje się w życiu zasadą, że ,,Człowiek jest najważniejszy”, niezależnie od tego, czy mieszka na wsi, czy w mieście, czy jest młody, czy starszy. Chce wspierać rozwój rolnictwa oraz małych i średnich przedsiębiorstw, w tym rzemiosła i drobnego handlu, ponieważ pozwoli to na stworzenie nowych miejsc pracy, a tym samym zmniejszenie bezrobocia.

Dlaczego warto zagłosować właśnie na Polskie Stronnictwo Ludowe?

Polskie Stronnictwo Ludowe to 116 lat tradycji. PSL zawsze na pierwszym miejscu stawiało człowieka. To człowiek jest najważniejszy. Ważniejszy od kapitału. PSL ma bardzo dobry program wyborczy. Pierwszoplanowym zadaniem jest poprawa materialnych warunków życia, wzrost liczby miejsc pracy, poprawa zarobków pracowników oraz dochodów przedsiębiorców i rolników. Stawiamy na bezpieczeństwo społeczne, żywnościowe, gospodarcze, bezpieczeństwo środowiska. Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju, zarówno osób i rodzin, jak i wspólnot samorządowych: gmin i powiatów.

Czyli nie tracicie z pola widzenia mieszkańców miast?

Oczywiście, że nie. Zależy nam nie tylko na rozwoju rolnictwa i poprawie warunków życia na wsi, ale też na rozwoju małych i średnich firm, rzemiosła, drobnego handlu. PSL można też odczytywać jako Polska Solidarnych Ludzi. I na takiej solidarności mieszkańców wsi i miast nam zależy.

PSL to ugrupowanie, które ceni w polityce umiar, zdrowy rozsądek, spokojne rozwiązywanie problemów.

Konflikty nikomu nie służą. Rzeczywiście cenimy umiar, zdrowy rozsądek i spokój. Stawiamy na harmonijną współpracę i umiejętność zawierania dobrych kompromisów. Ludzie to doceniają, bowiem mają dość kłótni między politykami.

Na liście PSL jest Pan na 9. miejscu.

Od prawie 40 lat jestem związany z regionem konińskim. Praca zawodowa pozwoliła mi dobrze poznać jego problemy. Poznałem wielu wspaniałych ludzi. Na pewno ludzie się kapitałem tej części Wielkopolski. Potrzebują oni dobrego prawa, właściwych rozwiązań, życzliwego podejścia do ich spraw. O to chciałbym zabiegać. Dlatego proszę Państwa o głos. LISTA NR 5 – PSL, MIEJSCE 9.

na zdjęciach: 1. Starosta koniński Stanisław Bielik przekazuje statuetkę Gołąbka Pokoju staroście powiatu oleskiego; 2. Wręczenie tytułu Powiatowy Rolnik Roku 2010 podczas Dożynek Powiatowych w Rychwale; 3. Starosta koniński Stanisław Bielik z laureatami Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej; 4. Częstowanie chlebem dożynkowym.

(KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA