RYCHWAŁ (KUCHARY KOŚCIELNE). Święto Pieczonego Ziemniaka

IMG_0318

W Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych z inicjatywy dyrektor Teresy Krűger-Wasilewskej, we współpracy z Radą Rodziców, zostało zorganizowane Rodzinne Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza miała charakter środowiskowy i zgromadziła dzieci, nauczycieli, władze gminne (burmistrza Stefana Dziamarę i sekretarz gminy Ewę Jędrzejczak), radnych Rady Miejskiej: Jolantę Olkowską i Janusza Juszczaka, rodziców, absolwentów szkoły. Wszyscy mogli skosztować ziemniaków z ogniska z …sosem czosnkowym i gzikiem.

Imprezę rozpoczęła aukcja przedmiotów wykonanych przez dzieci i rodziców, prowadzona przez Waldemara Gąsiorowskiego. Burmistrz Stefan Dziamara wylicytował obraz olejny i replikę domku z zapałek, które później przekazał dla powstającego Punktu Przedszkolnego „Bajkowa Kraina”.

Jakub Kurowski wcielił się w rolę ziemniaka i przypomniał historię tego popularnego warzywa. Główna część spotkania odbyła się na na świeżym powietrzu. Rodzice przygotowali ognisko, a nauczyciele konkursy i zawody z ziemniakiem w roli głównej. Na koniec była okazja do posilenia się ziemniakami prosto z ogniska z sosem czosnkowym i gzikiem, które przygotowały Mariola Żurek i Agnieszka Łaźna. Atrakcją było też malowanie twarzy w wykonaniu Danuty Majcher. Poza tym Rada Rodziców przygotowała dla dzieci pączki i napoje.

Jak podkreślają organizatorzy, cieszy to, że była tak duża frekwencja i wspaniała atmosfera. – Mamy nadzieję, że to święto wpisze się na stałe do kalendarza szkolnych imprez.

(nadesłała: Szkoła Podstawowa w Kucharach Kościelnych)