ŚLESIN. Salwy na cześć poległych

IS_DSC04234

W Ślesinie obchody 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu gimnazjalistów. Przepełnione duchem patriotyzmu wiersze i pieśni oraz krótkie scenki z dziejów Polski wymazanej z mapy Europy, wywarły na widzach ogromne wrażenie. Zebrani w ślesińskim kościele wierni nagrodzili gimnazjalistów gromkimi brawami.

Tuż po części artystycznej rozpoczęła się Msza św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez proboszczów parafii: ślesińskiej – ks. prałata Leszka Rybkę, licheńskiej – ks. Stanisława Kosiorowskiego i wąsowskiej – ks. Wiktora Hołtyna. W homilii ks. Rybka mówił: – Ta nasza niepodległość była wywalczona, wycierpiana, wypracowana i wymodlona. Wiemy, jak dużo polało się wtedy polskiej krwi, dlatego nie niszczmy tego daru. Nie zgadzajmy się na zło!

Po Mszy św., pod przewodnictwem Orkiestry Dętej z M-GOK Ślesin, przemaszerowano na ślesiński Rynek. Przed Pomnikiem Św. Rodziny zgromadziły się poczty sztandarowe z gminnych szkół, jednostek OSP oraz organizacji i stowarzyszeń, radni gminni i powiatowi, przedstawiciele lokalnego samorządu z Burmistrzem Miasta i Gminy Mariuszem Zaborowskim na czele oraz mieszkańcy Ślesina i okolic. Delegacje z poszczególnych instytucji złożyły kwiaty pod Pomnikiem Św. Rodziny, będącym symbolem wdzięczności za odzyskaną niepodległość. Na cześć poległych kompania Wojska Polskiego z Powidza oddała trzykrotną salwę.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA