KONIN. Wyłudził co najmniej 120 tys. zł

oszutwakr1

Konińscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali oszusta, który na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzał kredyty. Wpadł w Koninie, kiedy podawał się za emerytowanego żołnierza. Mężczyzna usłyszał zarzuty przestępstw zagrożonych karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w drodze rozpracowań operacyjnych ustalili, że w jednym z banków w Koninie może dojść do usiłowania wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawa. Gdy do budynku w godzinach popołudniowych wszedł podejrzewany mężczyzna, policjanci przystąpili do działania. Tuż przed podpisaniem umowy zatrzymali kredytobiorcę.

Policjanci ustalili, że mężczyzna złożył fałszywe dokumenty w banku kilka dni wcześniej. Kolejny raz przychodząc do placówki, zamierzał już podpisać umowę na kredyt w wysokości 30 tysięcy złotych. Przy zatrzymanym znaleziono sfałszowane dokumenty, dowód osobisty na nazwisko innej osoby i legitymację emeryta wojskowego. Funkcjonariusze ustalili również, że oszust odpowiedzialny jest także za podobne wyłudzenia kredytów w różnych miastach kraju. Szacuje się, że wyłudził z banków co najmniej 120 tys. zł.

Zatrzymany 49-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu i oszustwa oraz fałszowania dokumentów, co zagrożone jest karą do 5 i 8 lat pozbawienia wolności.

Dziś Sąd Rejonowy w Koninie na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA