XX Finał WOŚP. Golina – kulturalnie i na sportowo

WOŚP 2012

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – to cel XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, Dom Kultury w Golinie przyłączy się do sztabu w Domu Kultury ,,Oskard” w Koninie. 8 stycznia na ulice wyjdzie 30 wolontariuszy.

Jak poinformowali organizatorzy WOŚP w Golinie, od kilku lat udaje się wesprzeć Fundację WOŚP pokaźnymi kwotami. Mamy nadzieję, że i w tym roku pokażemy, że nasze serca są otwarte na bezinteresowną pomoc innym ludziom. Zapraszamy do przynoszenia wszelkich przedmiotów, które można wystawić na sprzedaż i do licytacji – zachęcają.

Tradycyjnie o godz. 8.00 na ulice miasta i gminy wyjdą wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie, którzy będą kwestować cały dzień. O godz. 11.00 odbędzie się marszo–bieg „WART(K)O DLA WOŚP”. Wystartuje spod Domu Kultury w Golinie. Trasa dla biegaczy 8 km, 12 km, 16 km, 20 km (możliwość wyboru), a dla nordic walking – 4 km oraz 8 km. Koszt udziału to 10 zł na rzecz WOŚP. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

O godz. 16.00 rozpocznie się część artystyczna w sali DK, połączona z licytacją. A o godz. 20.00 rozbłyśnie światełko do nieba.