RYCHWAŁ. WOŚP – kto przez jeden dzień będzie burmistrzem?

IS_P1040621

8 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Rychwale. Już po raz dwunasty. Jak zwykle w remizie OSP w Rychwale. Zbierane będą pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Kwestowanie rozpocznie się o godz. 8.00. W godz. 12.00 13.00 w programie jest przejażdżka bryczką po rychwalskim rynku – kwestuje Szwadron Ułanów Ziemi Konińskiej. O godz. 14.00 rozpoczną się międzygimnazjalne zawody w piłkę siatkową – sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rychwale.

Dalsza część programu. Godz. 15.00 artystyczne prezentacje w wykonaniu przedszkolaków z „PLASTUSIA” i uczniów Szkół Podstawowych z ROZALINA i KUCHAR KOŚCIELNYCH, młodzieży z GIMNAZJUM z RYCHWAŁA – dla najmłodszych malowanie twarzy, loteria fantowa – każdy los wygrywa;

16.00 – gra i śpiewa zespół CAPRI

17.00 – konińskie „Trinni i Susannah” ubierają Rychwał

18.00 turniej sportowy „NA WESOŁO” pomiędzy: uczniami gimnazjum, nauczycielami, samorządowcami

19.00 – gwiazda wieczoru – zespół ABBA MIA (wykona przeboje legendarnego zespołu “ABBA”)

20.00giełda darów Przyjaciół WOŚP – „licytacje” pamiątek i gadżetów XX Finału, daru Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka, jednego dnia burmistrzowania w Rychwale, prowadzenia posiedzenia Rady Miejskiej w Rychwale.

Organizatorzy zapraszają również do skosztowania grochówki, pieczonej kiełbaski, kaszanki, ciast i różnych napojów.

Jak poinformowała szefowa Sztabu Gminnego WOŚP Anna Kupska, przedstawiciele gminy Rychwał jak co roku odwiedzili Sztab WOŚP w Warszawie. Tym razem spotkanie odbyło się w nowy budynku fundacji. Ale musieliśmy wykazać ogromną cierpliwość. Na miejscu byliśmy bowiem o godz. 9.00, a z Jurkiem Owsiakiem udało nam się porozmawiać dopiero po godz. 14.00. Nie zmarnowaliśmy jednak tego czasu. Postanowiliśmy pomóc innym sztabom w przygotowywaniu identyfikatorów. Atmosfera była wspaniała. Mimo, ze spotkanie z „dyrygentem” WOŚP trwało zaledwie kilka chwil, udało nam się zebrać podpisy na kilku plakatach, które będą wystawione na licytacji. Jurek Owsiak jak co roku pozdrowił rychwalski sztab!!!

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA