STARE MIASTO. WOŚP – ponad 30 tysięcy złotych

IS_P1010541

Po raz kolejny w Centrum Handlowym FERIO w Starym Mieście 8 stycznia rozegrał się XX Finał WOŚP organizowany przez OSP Stare Miasto. Współorganizatorami byli m.in. Urząd Gminy wraz z Wójtem Ryszardem Nawrockim. Finał odbył się pod hasłem: ,,Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”.

Kwestowało 100 wolontariuszy, którzy rewelacyjnie wykonali powierzone zadanie, zbierając ponad 20 tys. zł. Najbogatsza puszka – wolontariusza Dominika Woźniaka z Barczygłowa – zawierała prawie 1 000 zł.

Wewnątrz CH stanęły 2 sceny: sportowa i artystyczna. Na scenie artystycznej zagrały wszystkie szkoły z terenu gminy Stare Miasto. Ponadto wystąpiła młodzież z Konińskiego Domu Kultury wraz z zespołem „Rytmix”. Wystąpili także RDW Skład i zespół „BJUTI”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ Orkiestry Dętej ze Starego Miasta, wraz z mażoretkami SIGMA, a przemarsz Strażackiej Orkiestry Dętej z Rychwała po Centrum Handlowym wywołał furorę. Na scenie sportowej odbywały się różnego rodzaju konkursy i pokazy. Odbył się Turniej MDP Siłowania na Ręce dziewcząt i chłopców. Wystąpili także szermierze z UKS Powa, bokserzy z Kopakabana, koszykarze MOS Konin, kolarze z KLTC, piłkarze Warta Rumin i siatkarze ze Starego Miasta. Ponadto odbyły się innego rodzaju pokazy. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz sztuki walki z akrobatyką, w wykonaniu GRAVITY BREAKERS. Występom i pokazom towarzyszył gość specjalny Marcin Kamiński, reprezentant Lecha Poznań. Od samego rana na terenie CH funkcjonowało miasteczko profilaktyczne, zorganizowane przez Centrum Edukacji i specjalistycznej Opieki Medycznej oraz Med Alko.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się dyscypliny uprawiane przez opiekunów i harcerzy z 36 Drużyny Harcerskiej „Nieprzetartego Szlaku” im. Małoletniaków z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie, którzy przygotowali na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aktywne stoisko. Można było spróbować szczęścia w Kole Fortuny, wziąć udział w warsztatach modelowania balonowych zwierzaków, sprawdzić swoje umiejętności żonglerskie wirującymi talerzykami, pomalować twarz w fantazyjne wzory, posłuchać koncertu gitarowego.

Swoje miejsce znalazło także m.in. stoisko z chlebem z Piekarni Dalen.

Ponieważ grano z pompą, nie zabrakło zabytkowej ręcznej pompy strażackiej należącej do OSP Żychlin, która znalazła swojego amatora do rocznej konserwacji. Jak co roku punktem kulminacyjnym była możliwość przekazania lub zakupu przedmiotów i przekazania pieniędzy na WOŚP. Licytacja odbyła się w Restauracji Canimetto, gdzie właściciele nieodpłatnie częstowali kawą i herbatą. Przedmioty udostępnione do zakupu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, najbardziej serce wypiaskowane na szkle od Firmy Szkłomat, serca tekturowe, wyjazd z delegacją z Urzędu Gminy na Ukrainę, przelot balonem, obrazy, pamiątkowe zdjęcia, samorodki złota i srebrne monety, biały miś, szwajcarski zegarek męski.

Na zakończenie o godz. 20.00 rozbłysło fantastyczne Światełko do Nieba, ufundowane przez Centrum Handlowe Ferio.

Ostatecznie zebrano, już po przeliczeniu waluty zagranicznej na polskie złote, 30.163 zł 68 gr (trzydzieści tysięcy sto sześćdziesiąt trzy złote i 68 gr). To rekordowa kwota Sztabu w Starym Mieście.

Wszystkim osobom, instytucjom i sponsorom organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za udział, kwestowanie, liczenie pieniędzy, pokazy, występy, pomoc w przygotowaniach, zabezpieczeniu, ochronie, przewozie dzieci i młodzieży, sprzątaniu i wszystkich innych pracach.

Andrzej Piaskowski

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA