KRZYMÓW. Szkoła Podstawowa – Ile waży lodówka?

IS_100_4085

Mali uczniowie z z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie aktywnie poszerzają swoją wiedzę o otaczającym świecie. Interesują ich nie tylko bajki i komputery, ale także rzeczy bardziej praktyczne. Wiedzą na przykład, jakiego rodzaju są urządzenia elektryczne. I jak je używać.

Wszystko dzięki wizycie w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Głównym celem tej praktycznej lekcji było zapoznanie dzieci z urządzeniami elektrycznymi, które ułatwiają ludziom życie, a także z zasadami ich użytkowania. Pytania były czasami bardzo szczegółowe: Ile waży lodówka? Ile kosztuje pralka? Jak się podłącza urządzenia elektryczne?

Celem lekcji miało być też uświadomienie, że przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych trzeba pamiętać o bezpieczeństwie.

W tym roku najmniejsi mieszkańcy Krzymowa planują jeszcze odwiedzić Ochotniczą Straż Pożarną, Straż Gminną, Ośrodek Zdrowia, Aptekę, Urząd Gminy, Urząd Pocztowy oraz Bank Spółdzielczy. Pozwoli im to lepiej poznać ich rodzimą miejscowość.

Milena Marciniak, nauczyciel wychowania przedszkolnego