KONIN. Zimowe ferie w Konińskim Domu Kultury

IS_IMG_0363-1

Podczas zimowych ferii nudzili się tylko Ci, którzy nie skorzystali z oferty Konińskiego Domu Kultury. Dla najmłodszych, którzy ferie spędzali w mieście konińska placówka kulturalna przygotowała bogatą ofertę, począwszy od zajęć tanecznych przez plastyczne, na seansach filmowych skończywszy.

Skoro o kinie mowa, to warto podkreślić, że filmy dla najmłodszych obejrzało do tej pory blisko 3 tysiące widzów. Filmy dla dzieci Kino Studyjne Centrum w Konińskim Domu Kultury grać będzie aż do soboty 25 lutego.

W zajęciach prowadzonych przez instruktorów KDK wzięło udział około 500 osób. Spotkali się na zajęciach plastycznych prowadzonych przez Katarzynę Mijakowską i Grzegorza Buciaka; na zajęciach z recytacji prowadzonych przez Elżbietę Gierasimow – Zakowany; na zajęciach tanecznych, gdzie ćwiczyli pod czujnym okiem: Sylwii Michalak, Joanny Łęckiej, Jacka Szczepankiewicza oraz Grzegorza Ambroziaka. Warto tutaj dodać, że grupa BAS Grzegorza Amboziaka obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia. Z tej okazji 24 marca w KDK odbędzie się koncert UPROCK.

Coś dla siebie znaleźli także miłośnicy tańca ludowego. Otwarte próby zorganizował dla nich Zespół Pieśni i Tańca prowadzony przez Dariusza Intrysa.

Podczas zimowej przerwy w nauce, intensywnie trenowali także uczestnicy stałych form prowadzonych w domu kultury. Dla tancerzy zorganizowano także warsztaty i zgrupowania, podczas których zajęcia prowadzili znani choreografowie.

Intensywnie pracowali także aktorzy z grupy teatralnej Waliza. Młodzież pod czujnym okiem Elżbiety Gierasimow – Zakowany przygotowuje się do wystawienia sztuki ,,Serce na gaz”, której premiera odbędzie się w Konińskim Domu Kultury 18 czerwca.

Różnorodny program feryjny przygotowały również sekcja muzyczna i Studio Piosenki. Osoby uzdolnione muzycznie pracowały z instruktorami: Robertem Strzyżykowskim i Katarzyną Żurawik. Na otwartą próbę Konin Band Orchestra zaprosił Ryszard Jarosław Piotrowski. Młodych muzyków gościli także zespół keyboardowy, Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy oraz zespół Bastard.

Kilka propozycji spędzenia wolnego czasu zaproponował także Amatorski Klub Filmowy „Muza”. W Kinie „Oczko” w KDK Andrzej Moś oraz dziennikarze działu medialnego KDK spotykali się z młodzieżą i rozmawiali o filmie i pracy reportera. Zajęcia odbywały w KDK i Klubie „Energetyk”.

A ponieważ do końca ferii zimowych zostało jeszcze kilka dni i zapewne w mieście znajdą się jeszcze osoby, które nie odwiedziły do tej pory KDK-u, to jest ku temu okazja. Do końca tygodnia KDK zaprasza na zajęcia muzyczne, plastyczne, recytatorskie i taneczne oraz na seanse filmowe.

Dorota Gapska, zdjęcia: Zdzisław Siwik

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA