GOLINA, KAZIMIERZ BISKUPI. Śmierć w Przyjmie – kierowca był pijany

zatrzymanie

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego konińskiej komendy materiału dowodowego w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku, prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt tymczasowy dla 69-letniego mieszkańca okolic Kazimierza Biskupiego, podejrzanego o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego. W jego wyniku zginął 48-letni pasażer auta.

Do całego zdarzenia doszło 14 sierpnia ubiegłego roku około godziny 21.20 w miejscowości Przyjma, w gminie Golina. Kierowca fiata 126, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, po czym uderzył przednią częścią pojazdu w skarpę. Pojazd się obrócił i dachował. Pasażer auta siedzący z przodu doznał urazu klatki piersiowej ze stłuczeniem obustronnym płuc oraz obustronnym złamaniem żeber z krwawieniem do jam opłucnowych, co doprowadziło do jego zgonu na miejscu zdarzenia. Pasażerka siedząca na tylnym siedzeniu ze złamaniem kończyny udowej, stłuczeniem klatki piersiowej i wstrząśnieniem mózgu została przewieziona do szpitala. Do szpitala został również zabrany drugi mężczyzna jadący autem. Badanie krwi w jego organizmie wykazało 2,43 promila alkoholu. 69-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Biskupi w trakcie wyjaśniania dokładnych przyczyn wypadku cały czas zaprzeczał, by to on kierował samochodem.

Zebrany materiał dowodowy w postaci badań genetycznych i zeznań świadków potwierdził przypuszczenia śledczych, że to on był kierowcą auta. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że podejrzany miał wówczas obowiązujący orzeczony przez Sąd Rejonowy w Słupcy zakaz prowadzenia pojazdów .

69-letni mężczyzna usłyszał zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i – pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami – prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenie do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Koninie o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. 17 kwietnia Sąd zastosował wobec 69-latka tymczasowy trzymiesięczny areszt.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA