GOLINA. Jan Nowicki i ,,Co może jeden człowiek?”

janngolina

Co może jeden człowiek?” – to spektakl poetycki opracowany i wyreżyserowany przez aktora Jana Nowickiego, z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela, Marka Stryszowskiego, Jacka Kaczmarskiego, z tekstami Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza i Jana Nowickiego. W tym niezwykłym wydarzeniu można uczestniczyć 11 maja (piątek) o godz. 19.00 w zabytkowym kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Golinie. Zadanie z zakresu kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków powiatu konińskiego.

Po „Drodze Krzyżowej ” oraz „Z obłoków na ziemię” zespół De Profundis zdecydował się na poszukiwanie nowego projektu. Tym razem cel podyktowało wydarzenie roku 2011 – beatyfikacja Jana Pawła II. Tak jak wcześniej, w niezwykłą całość udało się połączyć muzykę, śpiew i słowa. Wszystko w obecności ks.Jana Twardowskiego, który przybywa z zaświatów po to, aby pochylić się raz jeszcze nad tekstami Papieża–Polaka, posłuchać „ Murów” – hymnu zwycięskiej ,,Solidarności”, nieśmiertelnej „Barki”, wierszy Miłosza, Leśmiana.

Wykonawcami spektaklu są: Jan Nowicki (w roli ks. Jana Twardowskiego ) oraz muzycy: Marek Stryszowski – saksofony, flet prosty, śpiew, Cezary Chmiel – syntezatory, Tomasz Kudyk – trąbka.

Ponadto w trakcie koncertu nastąpi rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Jan Paweł II – liczy się świętość”.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA