KONIN. Romualda Nawrocka na czele Polskiego Stronnictwa Ludowego

W siedmioosobowym składzie pracować będzie przez kolejne cztery lata Zarząd Miejski Polskiego Stronnictwa Ludowego w Koninie. Na czele miejskich struktur, decyzją członków konińskiej organizacji, stać będzie Romualda Nawrocka. Na stanowisko prezesa powołano ją 24 kwietnia podczas zjazdu sprawozdawczo-wyborczego PSL w Koninie. Wczoraj (10 maja) oficjalnie ukonstytuowano nowe władze zarządu miejskiego.

Romualdę Nawrocką jako wiceprezesi wspierać będą: Halina Kaczmarek, zawodowo związana z powiatowym oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Koninie, oraz Zdzisław Dembowski, pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Skarbnikiem wybrano Ewę Stankiewicz, członkami zarządu: Dariusza Czajkowskiego, Jacka Łuczaka i Mariusza Ciszaka, który pełnił funkcję prezesa ZM PSL w Koninie w ostatniej kadencji.

Jak informuje prezes Nawrocka, ponieważ zbliżają się wybory nowych władz struktur powiatowych PSL, zarząd miejski rekomendował do przyszłych władz powiatowych organizacji Zdzisława Dembowskiego i Dariusza Czajkowskiego.

- Naszym celem jest odmłodzenie struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w mieście, chcemy pozyskać nowych sympatyków i pokazać, że PSL to nie partia, którą koniecznie należy utożsamiać ze środowiskiem wiejskim. Organizacja bardzo aktywnie zaczyna przygotowywać się również do wyborów samorządowych – mówi Romualda Nawrocka.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA