ŚLESIN. Gimnazjaliści w akcji „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to akcja organizowana w Ślesinie po raz drugi. Celem kampanii jest pozyskanie środków finansowych na rzecz opieki dla chorych w ostatnim okresie życia, jak również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Akcję dla  Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym prowadzili uczniowie i nauczyciele  Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ślesinie. 29  kwietnia szkolni wolontariusze przeprowadzili  kwestę  przy kościele parafialnym rozdając przy tym żonkile będące symbolem nadziei. W akcji udział wzięło 63 uczniów, którzy zebrali 3 664,20 zł.

Koordynatorami z ramienia Gimnazjum były: Lidia Kozłowska, Mariola Szymczak, Żaneta Zając i Elżbieta Fijałkowska. Do zbiórki  dołączyli również Burmistrz Miasta i Gminy Mariusz Zaborowski z żoną i córką oraz dyrektor Gimnazjum Jerzy Fijałkowski. Zbiórka przebiegała bez zakłóceń z dużym zaangażowaniem kwestujących.

Uczniowie Gimnazjum wzięli również udział w „Polach Nadziei” w dniu 3 maja na terenie Sanktuarium w Licheniu Starym. Wolontariusze dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję.

Tadeusz Kucharski

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA