ŚLESIN. Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

15 maja w ślesińskim Domu Kultury odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Ślesin pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Ślesin. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Roku Korczakowskiego.

W sesji wzięło udział 15 radnych – uczniów Gimnazjum im. M. Kopernika w Ślesinie, mieszkających na terenie gm. Ślesin. Poszczególne okręgi wyborcze reprezentowali: Ślesin – Katarzyna Fijałkowska (wiceprzewodnicząca Rady), Elżbieta Milwicz i Szymon Kranc, Licheń Stary – Andżelika Józefiak i Dawid Ból, Mikorzyn – Wiktoria Rado i Natalia Kaczmarek, Ostrowąż – Nikola Królak (wiceprzewodnicząca Rady) i Adrianna Garczyńska, Szyszyńskie Holendry – Joanna Wesołowska i Kamil Szymański (przewodniczący Rady), Ignacewo – Karolina Szyjkowska i Damian Mrówczyński, Piotrkowice – Antoni Szymczak, Wąsosze – Daria Słowińska.

Po autoprezentacji radni przyjęli sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Rady, realizującej projekt, którego celem jest edukacja społeczna dzieci i młodzieży. Podczas sesji, odbywającej się pod hasłem „Mam prawo do radości i szczęścia”, młodzież przekazała Burmistrzowi Mariuszowi Zaborowskiemu i Przewodniczącemu Rady Stanisławowi Chrzanowskiemu dokument określający prawa dzieci i młodzieży. A całości przyświecały słowa Janusza Korczaka: „Nie ma dzieci – są ludzie”.

W dalszej części wybrano delegatów na sesję powiatową, która odbędzie się 25 czerwca w konińskim „Oskardzie”. – Gratuluję, wykazaliście dojrzałość, wiedzę, świadomość i powagę. Macie szczęście, że żyjecie w czasach obowiązywania Konwencji Praw Dziecka – powiedziała Krystyna Chowańska, prezes TPD w Koninie.

Sesję uatrakcyjniły prezentacje wokalne i taneczne w wykonaniu uczennic Gimnazjum: Emilii Grądziel, Dominiki Lange, Aleksandry Nowickiej i Natalii Brzyckiej.

EM

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA