KONIN, ŻERKÓW. Otwarci na siebie

Otwarcie

30 lipca uczestnicy projektu „Otwarci na siebie”, realizowanego przez Fundację Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” w Koninie, wyruszyli na warsztaty aktywizujące osoby niepełnosprawne. Zorganizowano je w Schronisku Młodzieżowym przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie. A dofinansowano z budżetu PFRON.

W trakcie spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach: ruchowych technik relaksacyjnych (tai chi, joga), terapii zajęciowej, a wieczorami relaksowali się przy dźwiękach mis, gongów i dzwonków. Bardzo ciekawe było to, że dźwięki tych instrumentów można było nie tylko usłyszeć, ale i poczuć.

Ogromną niespodziankę i radość sprawił Włodek Sypniewski, który na zaproszenie rodziców Karola zagrał specjalny koncert w dawnym kościółku poewangelickim. Muzyka towarzyszyła uczestnikom przez cały okres pobytu w Żerkowie. Budziły ich melodie grane na flecie, o posiłkach informował dźwięk gongu, a do snu utulały misy, gongi i dzwonki.

W słoneczne dni grupa aktywnie spędzała czas na odkrytych basenach oraz korzystała z boiska do siatkówki oraz miejsca przeznaczonego na gry i zabawy ruchowe. W jeden z mniej upalnych dni wybrano się na bardzo długi, ok. 10-kilometrowy spacer do pięknego parku w Śmiełowie.

Uczestnicy projektu mieli do swojej dyspozycji kuchnię, w której pod opieką Stefana samodzielnie przygotowywali śniadania, obiady i kolacje. Dbali też o porządek i zmywali naczynia.

Na ogromne wyróżnienie zasługują wolontariusze: Kasia, Dawid i Aleks, którzy bardzo aktywnie i z uśmiechem na ustach wspierali uczestników projektu.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA