SKULSK. Motorowodne Mistrzostwa Świata, Europy i Polski

W najbliższą sobotę i niedzielę na Jeziorze Skulska Wieś w Skulsku odbędą się bardzo interesujące zawody motorowodne najwyższej rangi. O medale Mistrzostw Świata rywalizować będą zawodnicy w motorowodnej klasie F4S oraz Mistrzostw Europy w klasie T-400. Organizatorzy spodziewają się udziału w zawodach reprezentantów 10 federacji narodowych. Program zawodów obejmuje też finały Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT-250, T-550, S-550, OSY-400 i O – 125. Ogółem na widowiskowej czworokątnej trasie ustawionej na Jeziorze Skulska Wieś odbędą się aż 23 wyścigi z udziałem niemal 60 zawodników. Warto wiedzieć, że na przykład w klasie F4S łodzie motorowe osiągają prędkości 120 km/godz., czyli szykują się spore emocje.
O medale w klasach F4S i T-400 walczyć będą też Polacy. Najwięcej szans na medal Mistrzostw Świata w klasie F4S ma Adrian Maniewski z klubu ,,Ślizg” Zduńska Wola, który aktualnie zajmuje w rankingu tej klasy II miejsce na świecie ze stratą tylko 7 punktów do Tobiasa Soderlinga, reprezentanta Szwecji. Wielkie szanse na medal Mistrzostw Europy w klasie T-400 ma Marcin Mucha z KS ,,Posnania” Poznań, ale będzie musiał wygrać z zawodnikami z Finlandii i Norwegii, którzy od lat należą do czołówki europejskiej.

W Skulsku wystartuje także w finałowej eliminacji Mistrzostw Polski wielu reprezentantów Polski, medalistów Mistrzostw Świata i Europy.

Po raz pierwszy Skulsk był gospodarzem zawodów motorowodnych w ubiegłym roku. Wysoka ocena organizacyjna tych zawodów przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego spowodowała, że Międzynarodowa Federacja Motorowodna z siedzibą w Monaco zaakceptowała przeprowadzenie w 2012 r. w Skulsku imprezy motorowodnej najwyższej światowej i europejskiej rangi.

Zawody trwać będą dwa dni. W sobotę, 25 sierpnia, w godz. 08.30 – 13.20 odbędą się treningi i biegi kwalifikacyjne. Po ceremonii otwarcia, którą zaplanowano na godz.14.15, rozpoczną się wyścigi. W niedzielę, 26 sierpnia, kolejna seria wyścigów rozpocznie się o godz.10.45. Uroczystość dekoracji motorowodnych mistrzów świata, Europy i Polski odbędzie się o godz.16.00.

Gospodarz zawodów w Skulsku Wójt Gminy Andrzej Operacz wraz z zespołem współpracowników oraz specjalistów tego sportu spoza Skulska przygotował także wiele dodatkowych atrakcji na terenie bazy zawodów, czyli na plaży nad Jeziorem Skulska Wieś. Zawody można będzie oglądać ze specjalnej strefy dla kibiców. Wstęp jest bezpłatny.

Warto w najbliższy weekend odwiedzić Skulsk i pokibicować najlepszym motorowodniakom i przy okazji poznać walory tej gminy położonej w północnej części powiatu konińskiego na terenie Pojezierza Wielkopolskiego, blisko legendarnego Jeziora Gopło, na Szlaku Piastowskim.

Andrzej Radomski – rzecznik prasowy i komentator sportowy zawodów

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA