KAWĘCZYN. 650 lat Tokar. Mieszkańcy jak wielka rodzina

IS_194

Zjazd Tokarzan, zorganizowany z okazji 650-lecia Tokar, stał się okazją do przypomnienia bogatej historii i zasłużonych mieszkańców miejscowości. Jak podkreślił starosta turecki Zbigniew Bartosik, takich obchodów nie miała jeszcze żadna miejscowość nie tylko w gminie Kawęczyn, ale w całym powiecie. Cały rok 2012 był, i jeszcze będzie, wypełniony wydarzeniami związanymi z jubileuszem. W ich organizację włączyła się liczna grupa osób. Komitetowi Obchodów Jubileuszu 650-lecia Tokar przewodniczy Barbara Osiewała.

Jubileuszowy Zjazd Tokarzan, 1 września, zgromadził kilkaset osób. Msza święta, koncelebrowana przez ks. Antoniego Janickiego, została odprawiona w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Tokar. Po niej przemaszerowano na skwer 650-lecia, gdzie odsłonięto pamiątkowe tablice przypominające o jubileuszu i historii. Delegacje złożyły pod nimi wiązanki kwiatów. Sołtys Konrad Amroziak i najmłodsi mieszkańcy Tokar posadzili dąb ,,Przewój”. Wykonano też grupowe zdjęcie Tokarzan.

W nowej szkole można było zobaczyć wystawę ,,Tokary wczoraj i dziś”. Przygotowano też biesiadę – spotkanie towarzyskie Tokarzan. Trwała do późnych godzin nocnych.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA