STARE MIASTO (MODŁA KRÓLEWSKA). Najpiękniejsze karty świąteczne

IS_DSCF6363-Resizer-_1000

9 grudnia w strażnicy OSP w Modle Królewskiej odbył się XVIII Konkurs Dziedzictwa Kulturowego. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia panie z Kół Gospodyń Wiejskich miały za zadanie przygotować „Najpiękniejsze karty świąteczne”. Prace musiały być wykonane w ciągu godziny techniką kolażu, z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez organizatora. Komisja konkursowa oceniając karty brała pod uwagę pomysłowość, własnoręczność wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczno–estetyczne. Do konkursu zgłosiło się 13 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Za najpiękniejszą kartę świąteczną została uznana praca wykonana przez KGW w Główiewie.

Podczas gdy gospodynie wykonywały swoje karty, publiczność oglądała występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Modle Królewskiej związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci, które tego dnia przybyły na Konkurs Dziedzictwa Kulturowego także mogły wykazać się w wykonaniu swoich kart świątecznych, za co zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Część artystyczną swoim występem podsumowały wokalistki ze Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście.

Po części artystycznej nadszedł czas na ocenę wykonanych kart przez komisję konkursową. Prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie, przez co komisja miała problem z wyłonieniem tych najlepszych. Najpiękniejszą kartą świąteczną okazała się praca wykonana przez KGW w Główiewie. II miejsce zajęło KGW Stare Miasto, III – KGW w Ruminie. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich zostały uhonorowane dyplomami i upominkami.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA