SOMPOLNO. Tydzień Bibliotek

M-GBP Sompolno

W dniach 8 – 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Jego tegoroczne hasło to: ,,Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Takich osób nie brakuje także w gminie Sompolno. Miejscowa Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do udziału w imprezach. W programie są m.in. spotkania, spektakle, konkursy, wystawy, zajęcia literacko-plastyczne. Na Dni Otwarte M-GOK w sposób szczególny są zaproszone osoby kreatywne, którzy chcę się podzielić z innymi swoją pasją i zainteresowaniami.

Pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sompolnie także można zaliczyć do osób z pasją. M-GBP to miejsce, w którym się sporo dzieje. 7 maja ponad 120 dzieci z klas I – III zobaczyło sztukę ,,W poszukiwaniu zaginionych liter”. Zaprezentował ją Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Marta” z Krakowa. Dzieci miały możliwość kontaktu z aktorami i sztuką, która uczyła wyobraźni.

Wcześniej, 25 kwietnia, Bibliotekę odwiedziły maluchy z Przedszkola w Sompolnie. Ta wizyta miała związek z wiosną, która w tym roku zawitała wyjątkowo późno. Dzieci poznawały wiosnę w poezji i w przysłowiach, a także same miały okazję wyczarować zieleń, kolorowe kwiaty, motyle i ptaki. Rozmawiano o kolorach wiosny, czytano wiosenne wierszyki, rozwiązywano wiosenne zagadki. Na koniec dzieci wspólnie zrobiły portret tej tak długo oczekiwanej pory roku.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA