STARE MIASTO. Wielkie Ruszenie Gmin Powiatu Konińskiego

KGI1047

Serdecznie i gościnnie było na większości stoisk przygotowanych przez poszczególne gminy na Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego w Starym Mieście, na terenie przy zalewie. W sposób szczególny przyciągała Golina. Swojskiego jadła dla nikogo nie zabrakło. A funkcję poczęstunkowego pełnił także radny powiatowy Zenon Paszek. W konkursie na najsmaczniejszą potrawę regionalną Golina zajęła II miejsce. Wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Skulsku. III miejsce przypadło Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich Gminy Stare.

Na scenie zaprezentowali się gminni wykonawcy oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Jugendblasorchester Wölfis” z partnerskiego powiatu Ilm w Niemczech. Swoje prace pokazywali ludowi artyści. Były też stoiska edukacyjne, na przykład Konińskiego Klubu ,,Amazonki”.

W ramach Wielkiego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego na boisku ,,Orlik” w Starym Mieście zorganizowano Międzynarodowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Konińskiego i Wójta Gminy Stare Miasto, z udziałem zespołów z partnerskich gmin Starego Miasta. Najlepsze były drużyny reprezentujące firmę Jacol z Modły Królewskiej oraz PPH Stolarek ze Żdżar.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA