KRZYMÓW (BRZEŹNO). Integracja seniorów i rodzin z powiatu konińskiego

KGI1136

Z okazji Powiatowego Dnia Seniora oraz Powiatowych Dni Rodziny i Rodzicielstwa Zastępczego w Parku w Brzeźnie, 15 czerwca, na festynie ,,Energia pokoleń” bawili się mieszkańcy z całego powiatu konińskiego. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Profilaktyki, Edukacji Promocji Zdrowia i Rehabilitacji w Koninie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Koninie i Urzędem Gminy w Krzymowie. Współorganizatorami byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół Szkół i Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnie, Instytut Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie, Ośrodki Kultury w Kazimierzu Biskupim, Kramsku, Krzymowie, Rzgowie, Sompolnie, Koła Gospodyń Wiejskich, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy, WTZ nr 12 Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie w Koninie. Na festynie wręczono Puchary Starosty Konińskiego za udział seniorów w wolontariacie międzypokoleniowym. I miejsce zajęła gmina Kramsk, II – gmina Rzgów, III – Rychwał i Krzymów.

Program był niezwykle bogaty. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy muzyczni i taneczni z całego regionu, m.in. Konin Band Orchestra, Party Jazz Band, zespół muzyczny ,,Bastard”, ,,Kapela z Kopyta”, Studio Tańca Rytmix, Zespół Tańca Ludowego ,,Kościelec”, zespół ,,Kwiaciarki” z Sompolna.

Poza tym w różnych częściach parku uczestnicy festynu korzystali z licznych atrakcji. W turnieju sprawnościowym rodzin wzięły udział przedstawiciele prawie wszystkich gmin. Nagrody dla nich przygotowały poszczególne samorządy. Były także konkursy z nagrodami dla dzieci, pokaz grupy rekonstrukcyjnej wojów, prezentacja dań kuchni regionalnej, policyjny pokaz obrony przed atakiem psa, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, wystawy rysunków i rękodzieła artystycznego. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie zachęcało do adopcji miłych piesków.

Na festynie można było poszerzyć swoją wiedzę, dzięki akcjom edukacyjnym związanym z profilaktyką zdrowotną. Promowano też ideę rodzicielstwa zastępczego. Panel dyskusyjny był poświęcony aktywności seniorów. Prelekcje na ten temat wygłosili: dr Marta Cichocka z PWSZ w Koninie oraz lek. med. Józef Jaworski.

Szczególnym momentem festynu w Brzeźnie było wypuszczenie 100 kolorowych balonów, symbolizujących energię pokoleń w powiecie konińskim.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA