GOLINA. Złote gody, czyli 50 lat miłości

KGI1115

Współcześnie sporo się mówi o kryzysie rodziny i małżeństwa. Dlatego tak ważne jest pokazywanie wzorców i pozytywnych przykładów. Takimi są na pewno małżeństwa, które doczekały 50 lat wspólnego życia. W gminie Golina było 13 takich par. Większość pojawiła się na uroczystości w Domu Kultury, na której burmistrz Tadeusz Piotr Nowicki wręczył im medale ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. A gratulowała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Janina Różańska, główna organizatorka uroczystości.

W gronie jubilatów znaleźli się: Stefania i Zygmunt Depczyńscy z Przyjmy, Wacława i Czesław Garbarczyk z Kraśnicy, Kazimiera i Eugeniusz Gielniak z Goliny, Zenobia i Dominik Hofman z Goliny, Genowefa i Henryk Janiak z Głodowa, Stanisława i Henryk Karnafel z Myśliborza, Janina i Kazimierz Katulscy z Kawnic, Marianna i Stanisław Kaźmierczak z Przyjmy, Teresa i Józef Krzemińscy z Węglewa, Marianna i Czesław Masłowscy z Goliny, Teodora i Kazimierz Michalak z Adamowa, Zdzisława i Franciszek Pacanowscy z Barbarki oraz Halina i Mieczysław Sąsiadek ze Spławia.

Dom Kultury przygotował dla jubilatów część artystyczną. Była też okazja do wspólnego tańca jubilatów i burmistrza Tadeusza Piotra Nowickiego.