STARE MIASTO (RUMIN). Warta Rumin podsumowała sportowy rok

IMG_2116

Zbigniew Tarłowski, prezes Klubu Sportowego Warta Rumin, na spotkaniu podsumowującym sportowy rok tego klubu, do najważniejszych wydarzeń zaliczył: awans drużyny seniorów do A-klasy dzięki reorganizacji rozgrywek, udział młodzików w rozgrywkach OZPN Konin, zakup samojezdnej kosiarki oraz dobre wyniki sportowe pierwszej i juniorskiej drużyny. Dobrych wyników gratulowali m.in. wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki, przewodniczący Rady Gminy Stare Miasto Ireneusz Ćwiek, prezes OZPN Konin Mirosław Durczyński, Prezes OZPN Konin. W zebraniu wzięli udział także przedstawiciele organizacji, z którymi klub współpracuje (OSP Rumin, Rada Sołecka, Koło Gospodyń oraz Kółko Rolnicze), zawodnicy pierwszej drużyny wraz z osobami towarzyszącymi oraz młodzicy wraz z rodzicami. Nie zabrakło kibiców i sympatyków miejscowego klubu.

Sprawozdanie finansowe przedstawił Piotr Walczak, skarbnik oraz członek Zarządu. Większość przychodów w 2013 r. pochodziło ze środków gminy Stare Miasto. Ponadto klub uzyskał wsparcie od sponsorów, m.in. Intermarche w Centrum Handlowym Ferio oraz Starostwa Powiatowego w Koninie i miejscowych organizacji. Suma przychodów przekroczyła 37 tys. zł.

Trener seniorów Przemysław Wełnicki omówił dokonania zespołu w rozgrywkach ligowych. Zespół zajął 6. miejsce w tabeli i uplasował się bezpośrednio za drugimi drużynami takich klubów, jak: Górnik Konin, Sokół Kleczew, SKP Słupca. Zespół zmienił styl gry dzięki wprowadzeniu elementów taktyki. ,,Niezmiernie cieszy mnie fakt, że dysponuję wyrównanym składem. Zmiennicy w żaden sposób nie osłabiają drużyny, a ilość spotkań powoduje, że każdy ma szansę na grę- powiedział szkoleniowiec Warty Rumin.

Paweł Wiśniewski, wiceprezes oraz trener młodzików młodszych, wyróżnił swoich podopiecznych za grę oraz zaangażowanie na treningach. Wiceprezes podziękował również rodzicom za wsparcie, na które zawsze może liczyć w sprawach organizacyjnych związanych z zespołem.

Ryszard Nawrocki, wójt gminy Stare Miasto, przekazał słowa uznania za poziom organizacji klubu, jego zasługi i dokonania sportowe na rzecz gminy Stare Miasto. Podkreślił dobrą współpracę z Zarządem oraz otwartość urzędu na potrzeby Warty Rumin. Dowodem wcześniej wypowiedzianych słów było przekazanie dresów sportowych ufundowanych przez Gminę dla najmłodszych piłkarzy klubu.

Na koniec głos zabrał Mirosław Durczyński, prezes OZPN Konin. Podsumował rezultaty reorganizacji rozgrywek oraz działania i plany lokalnego związku w stosunku do reprezentowanych przez siebie klubów.

Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianek. Zarząd po raz pierwszy postanowił wyróżnić swoich zawodników i wręczył pamiątkowe statuetki piłkarzom z najlepszą frekwencją na treningach. Z pierwszego zespołu wyróżnienia otrzymali: Piotr Walczak i Arkadiusz Wesołowski. Z drużyny młodzików: Kamil Krzyżak i Daniel Chajewski. Należy podkreślić, że ci dwaj ostatni zawodnicy wzięli udział w konsultacjach szkoleniowych swojego rocznika organizowanych przez OZPN Konin.

Wrażenie na uczestnikach zrobił tort przygotowany przez mamę Kamila Krzyżaka ze specjalnie wykonanym napisem z nazwą klubu. Całość uzupełnił przygotowany przez Bartłomieja Tarłowskiego film będący podsumowaniem dokonań klubu w ostatnich miesiącach.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA