KONIN. Pod choinkę nowe radiowozy dla policji w Koninie, Kleczewie, Rychwale, Sompolnie i Starym Mieście

1

Siedem oznakowanych i dwa nieoznakowane radiowozy zostały dzisiaj uroczyście przekazane konińskim policjantom. Ich zakup współfinansowały samorządy 6 gmin, Starostwo Powiatowe w Koninie i miasto Konin. Samochody to kia cee’d z benzynowymi silnikami o mocy blisko 140 KM. Oznakowane trafiły do policjantów z KMP w Koninie oraz do Komisariatów Policji w Sompolnie, Rychwale i Kleczewie. Dwa nieoznakowane będą pełnić służbę w KMP w Koninie oraz w Komisariacie Policji w Starym Mieście.

Radiowozy poświęcił ks. prałat Sławomir Kasprzak, a kluczyki uroczyście przekazali: zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski, sekretarz miasta Konina Marek Zawidzki, starosta powiatu konińskiego Małgorzata Waszak, burmistrz Sompolna Andrzej Kossowski, burmistrz Kleczewa Marek Wesołowski, burmistrz Rychwała Stefan Dziamara, wójt gminy Rzgów Andrzej Grzeszczak i wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz.

Komendant miejski policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak po uroczystości zaprosił zebranych na tradycyjne spotkanie opłatkowe. Kolędę zaintonował kapelan konińskich policjantów ksiądz prałat Sławomir Kasprzak, po czym wszyscy nawzajem złożyli sobie życzenia i kosztowali tradycyjnych dań przy wspólnym stole.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA