POZNAŃ. Gmina Stare Miasto nagrodzona na Targach ,,Budma”

3

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury ,,Budma”, które odbywały się w dniach 11 – 14 marca w Poznaniu były okazją do prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań budowlanych. Inwestycje budowlane są istotną pozycją w budżetach samorządów. Gmina Stare Miasto została zaproszona na targi jako uczestnik przez Ogólnopolski Dwutygodnik Budowlany „Profile”. W gronie samorządowców i przedstawicieli branży budowlanej z całego kraju została uhonorowana jako jedyna z Wielkopolski „Złotą Kielnią Profilów”.

Zarząd Profile – Biznes sp. z o.o. uzasadnił przyznanie nagrody tym iż „Urząd Gminy Stare Miasto sprawnie zarządza gminą, dba o jej wizerunek oraz realizuje inwestycje na rzecz lokalnej społeczności”. Nagrodę odebrał wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki. Za wręczeniem „Złotej Kielni” dla gminy Stare Miasto przemawiały dwie duże inwestycje zakończone w ciągu dwóch ostatni lat. Mowa tutaj o budowie oczyszczalni ścieków w Modle Królewskiej oraz o budowie Innowacyjno-Integracyjnego Ośrodka Edukacji Przedszkolnej w Starym Mieście.

Obie inwestycje były strategiczne dla szybko rozwijającej się gminy. Nowoczesna i ekologiczna oczyszczalnia zabezpiecza odbiór nieczystości obecnie i w przyszłości. Wartość inwestycji to prawie 10 mln zł. Ponad połowę tej kwoty gmina pozyskała z funduszy unijnych. Druga inwestycja czyli budowa nowoczesnego obiektu przedszkolnego wraz z otaczającą infrastrukturą w całości zabezpieczyła potrzeby przedszkolne w gminie. Powstał nowoczesny i atrakcyjny budynek dla 150 przedszkolaków za kwotę blisko 4,5 mln zł. Przy obiekcie wybudowano również plac zabaw oraz ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą. „Złotą Kielnią” został uhonorowany także wykonawca budynku przedszkola w Starym Mieście firma P.P.H.U. MISZBUD, nagrodę odebrał jej właściciel Jarosław Miszczak.

(UG w Starym Mieście)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA