KONIN. Propozycje Kongresu Nowej Prawicy do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

Zakończył się nabór wniosków do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli tej części wydatków budżetu miasta, o której mogą decydować mieszkańcy. Jak poinformował Przemysław Dudek z Kongresu Nowej Prawicy w Koninie, członkowie tego ugrupowania złożyli ponad dwadzieścia projektów z propozycjami wydatkowania środków finansowych z KBO. Zdaniem KNP w Koninie, wszelkie nadwyżki budżetowe powinny zostać wykorzystane do spłaty zadłużenia miasta lub powrócić do prawowitych właścicieli, czyli płacących podatki mieszkańców. Przewidując jednak, że tego typu propozycja może zostać odrzucona, członkowie KNP w Koninie postanowili zgłosić projekty dotyczące budowy infrastruktury, aby pieniądze z KBO nie zostały zmarnowane i przyczyniły się do rozwoju Konina i poprawy życia mieszkańców.

Członkowie Kongresu Nowej Prawicy w Koninie zgłosili ponad 20 propozycji do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

Są to między innymi:

  1. Modernizacja i ponowne uruchomienie odkrytej pływalni przy ulicy Kurów;
  2. Utworzenie parku wakeboard na jeziorze Zatorze;
  3. Utworzenie plaży miejskiej na wyspie Pociejewo;
  4. Wybudowanie siłowni na otwartym powietrzu na Chorzniu, V osiedlu oraz na Laskówcu;
  5. Budowa przystani dla kajaków wraz z wypożyczalnią na bulwarach nadwarciańskich;
  6. Instalacja liczników czasu na sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ul. Przemysłowej z ul. Paderewskiego oraz skrzyżowania ul.Zagórowskiej i ul. Bursztynowej;
  7. Renowacja Parku Chopina;
  8. Zakupienie bud dla psów do schroniska dla zwierząt przy ulicy Gajowej 7a.

W przesłanym do Konińskiej Gazety Internetowej komunikacie prasowym czytamy: ,,Kongres Nowej Prawicy opowiada się za racjonalnym wydatkowaniem pieniędzy publicznych, stawiając na rozwój miasta i rozbudowę infrastruktury (m.in. przez tworzenie atrakcyjnych miejsc dla sportu i rekreacji). KNP uważa, że mieszkańcy powinni płacić zdecydowanie niższe podatki, tak aby jak najwięcej pieniędzy pozostawało do ich dyspozycji, gdyż to decyzje mieszkańców, a nie urzędników najlepiej przyczyniają się do zaspokajania ich potrzeb”.