KONIN. ,,Solidarni w Partnerstwie” na konferencji ,,Wiejska Polska. Przedsiębiorcza wieś”

9

5 lipca Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” uczestniczyło w konferencji „Wiejska Polska. Przedsiębiorcza wieś”, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Jej organizatorami byli: Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, a honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Stowarzyszenie reprezentowała Iwona Bańdosz – dyrektor Biura, Anna Lendzioszek oraz wspaniałe liderki z obszaru działania Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”, które z zaciekawieniem wysłuchały wystąpień poświęconych roli i pozycji kobiet na terenach wiejskich. Prezentowano również dobre praktyki z zakresu przedsiębiorczości z uwzględnieniem turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz zrównoważonego rozwoju, z podkreśleniem roli wiejskich liderek w Polsce i na Słowacji.

Małżonka prezydenta RP Anna Komorowska z uwagą przysłuchiwała się wystąpieniom, po czym stwierdziła: „Zmienia się życie na wsi i zmieniają się też wiejskie kobiety. Te problemy, które przed Paniami stoją, to tylko zadania do wykonania. Jestem pewna, że Panie sobie z nimi poradzicie”. Dodała: „To co dzieje się w Państwa miejscowościach i te działania, które podejmujecie, są szalenie ważne”.

Solidarni w Partnerstwie” wraz z innymi Lokalnymi Grupami Działania prezentowało się również na stoiskach wystawienniczych, prezentując dobre praktyki oraz lokalne inicjatywy podejmowane w okresie działalności Stowarzyszenia.

(nadesłało: Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie”)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA