GOLINA – POZNAŃ. Wielki sukces gimnazjalistów w projekcie e-Szkoła

10

Ogromnym sukcesem zakończył się udział gimnazjalistów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie w finale trzeciej edycji projektu e-Szkoła Moja Wielkopolska, który odbył się 24 września w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zespół ,,Łowców Promieni Słonecznych” w składzie: Sylwia Andrzejewska, Tomasz Bobrowski, Patrycja Bocian, Patryk Bocian, Nikola Franikowska, Adrian Jaroński, Dawid Karpiński, Katarzyna Lisowska, Szymon Maciejewski, Kacper Szubiński, Bartosz Urbański, Marcin Ziółkowski, który pod kierunkiem pani Jolanty Krawczyk–Poszwa zbudował na placu Kazimierza Wielkiego w Golinie zegar słoneczny, zdobył I miejsce za najlepszą prezentację uczniowską związaną z realizacją projektu. Uczniowie w niezwykle dynamiczny i oryginalny sposób – za pomocą tańca – pokazali na scenie w auli UAM, jak przebiegała praca nad ich dziełem życia. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, którzy przyznali najwięcej głosów właśnie grupie z Gimnazjum w Golinie. Zespół zdobył również w ocenie ekspertów wyróżnienie za swój projekt, co jest tym większym sukcesem, że został on dostrzeżony wśród 315 projektów z całej Wielkopolski.

Dodatkowo Sylwia Andrzejewska, która również należała do tego zespołu, osiągnęła ogromny sukces w finałowej rozgrywce interaktywnej gry ,,Globtroter – poznaj Wielkopolskę”. Wśród niemal 2000 uczestników gry uzyskała tytuł laureatki, pokonując starszych kolegów z liceów oraz z trzecich klas gimnazjalnych.

Satysfakcja ze wszystkich sukcesów uczniów z Goliny jest tym większa, że łączyła się ona z wspaniałymi nagrodami odebranymi na Gali Finałowej. Każdy z uczestników otrzymał bardzo cenny aparat fotograficzny ze wszystkimi funkcjami telefonu, czytniki e-booków, a Sylwia Andrzejewska dodatkowo konsolę do gier playstation za finał gry ,,Globtroter”. Uczniom Gimnazjum w czasie Gali Finałowej i ich występów kibicował zastępca burmistrza Goliny Andrzej Budny, który pogratulował młodzieży i dyrekcji sukcesu. 26 września uczestników tego przedsięwzięcia zaprosił do Urzędu Miejskiego burmistrz Goliny Tadeusz Piotr Nowicki, który podziękował młodzieży za godne reprezentowanie gminy w Wielkopolsce, wręczając list gratulacyjny liderowi zespołu. Specjalne podziękowanie burmistrz wręczył również Sylwii Andrzejewskiej, gratulując jej ogromnej wiedzy i wspaniałego sukcesu indywidualnego. Wiele ciepłych słów skierował również pod adresem opiekunki projektu oraz dyrekcji szkoły, stwierdzając, że dla takich chwil warto żyć i pracować.

Wysiłek włożony w realizację projektu z pewnością się opłacił i przyniósł ogromną satysfakcję uczniom, rodzicom, opiekunce grupy oraz oczywiście dyrekcji. Gratulujemy i dziękujemy.

E. Kasprzyk