STARE MIASTO. Samorząd sprawnie zabiega o inwestorów oraz pomaga inwestorom – i są efekty. Nowe firmy to: Goodman, Trans-Spili, AJ Group

IS_Stare Miasto

,,My pomagamy inwestorowi od samego początku. Nie zostawiamy nikogo samemu” – stwierdzono na konferencji prasowej podsumowującej działalność samorządu i wójta gminy Stare Miasto w kadencji 2010 – 2014. W gminie Stare Miasto w tym okresie powstało ponad 600 miejsc pracy. Ten rok powinien się zamknąć liczbą ponad 1000. W tej kadencji samorządu wykonano inwestycje, które kosztowały blisko 31 mln zł. Zrealizowano 17 ważnych projektów o wartości 21 mln zł, na które pozyskano środki finansowe z Unii Europejskiej o wartości ponad 12 mln zł.

Na następnej stronie opis inwestorów.

Dokumentacja – materiały z konferencji

Centrum logistyczne Goodman

Zbliża się do końca budowa centrum logistyczno–dystrybucyjnego firmy Goodman. Inwestor zlokalizował swój obiekt na terenach przy węźle autostradowym w Krągoli w bezpośrednim sąsiedztwie firm Europoles i ZinkPower. Firma Goodman jest międzynarodowym koncernem działającym w branży nieruchomości. Inwestor zrealizował już wiele inwestycji na terenie Polski, jedną z bardziej znanych jest budowa centrum logistycznego dla firmy Amazon w Sadach koło Poznania oraz w Bielanach Wrocławskich koło Wrocławia.

Centrum logistyczno–dystrybucyjne, które powstaje w Krągoli będzie bardzo korzystnie usytuowane z uwagi na sąsiedztwo węzła autostrady A2 oraz wjazdu na drogę krajową DK72. Teren inwestycji to ponad 11 ha gruntu, a sama powierzchnia budowanego obiektu obejmuje prawie 40 000 m2

W toku spotkań i rozmów z firmą, która docelowo będzie dzierżawcą hali, gmina Stare Miasto zaoferowała pomoc w procesie rekrutacji. W Urzędzie Gminy można było zostawić swoje CV . Informacje na ten temat gmina przekazywała za pośrednictwem prasy, radia oraz lokalnych serwisów internetowych. Łącznie wpłynęło ponad tysiąc CV, które w kilku turach były odbierane przez inwestora.

Nowi inwestorzy to przede wszystkim nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Skorzysta na tym również budżet gminy ze względu na wzrost dochodów z tytułu podatków i opłat lokalnych.

KM

Powstaje kolejna inwestycja – Trans-Spili

Na terenach aktywizacji gospodarczej przy węźle autostradowym w Żdzarach powstaje kolejna inwestycja. Inwestorem jest firma Trans-Spili zajmująca się przewozem osób oraz usługami budowlanymi. Firma postanowiła rozszerzyć zakres swojej działalności i ulokować nową inwestycję na terenie gminy Stare Miasto w miejscowości Krągola bezpośrednio przy autostradzie A2 oraz drodze krajowej DK72.

Firma Trans–Spili już od kilku lat planowała nową inwestycję. Jej lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. Firma wzięła pod uwagę atrakcyjne tereny w sąsiedztwie dużych firm, tj. Zinkpower, Europoles oraz Goodman. Oprócz wyżej wymienionych walorów lokalizacyjnych, inwestor docenił otwartość i współpracę z samorządem, a także osobiste zaangażowanie wójta gminy Ryszarda Nawrockiego. Dlatego też z całkowitą odpowiedzialnością inwestor rekomenduje gminę Stare Miasto jako samorząd otwarty dla biznesu.

Z uwagi na bardzo korzystną lokalizację przy głównych szlakach transportowych firma rozpoczęła na terenie inwestycyjnym budowę nowoczesnej stacji paliwowej, która obsłuży wzmożony transport samochodowy w tym rejonie. Całość inwestycji mieści się na powierzchni 8200 m2. Powstanie budynek z niezbędną infrastrukturą, stanowiska tankowania, parking oraz plac manewrowy. Na stacji będzie można smacznie i niedrogo zjeść posiłek oraz zrobić zakupy w bardzo dobrze zaopatrzonym sklepie. Całość przystosowana będzie głównie do obsługi samochodów ciężarowych, ale ze wszystkich usług będą mogli skorzystać również kierowcy samochodów osobowych. Do obsługi stacji firma planuje zatrudnienie 9 pracowników. Po zakończeniu realizacji inwestycji, stacja będzie funkcjonowała pod szyldem marki LOTOS w standardzie Premium. Oznacza to kompleksową obsługę kierowców i podróżnych w najwyższym standardzie.

Obecnie na terenie inwestycyjnym trwają już prace budowlane. Ich wykonanie planuje się do końca tego roku. Z kolei rozpoczęcie funkcjonowania stacji zaplanowano na styczeń 2015 r.

Przedstawiciel firmy Trans-Spili podkreśla, że jest to pierwszy etap inwestycji. Ciągle wzrastający w tym rejonie ruch transportowy będzie wymagał w przyszłości coraz szerszego zakresu obsługi.

Liczba inwestorów na przygotowanych terenach inwestycyjnych w Krągoli systematycznie się zwiększa. Aktualnie na terenach, gdzie funkcjonują takie firmy jak Goodman, Europoles, Zinkpower oraz wkrótce Trans–Spili,  pozostało prawie 8 ha dostępnych gruntów inwestycyjnych. Jednakże naprzeciwko powyższych firm, gmina może zaoferować jeszcze 100 ha uzbrojonych terenów. Dodatkowo na nowych inwestorów czeka jeszcze ponad 95 ha gruntów zlokalizowanych przy węźle autostrady A2 w Modle Królewskiej.

Zakład produkcyjny AJ Group

Nowym inwestorem, który buduje swój zakład produkcyjny w Modle Królewskiej jest firma AJ Group sp. z o.o., mająca swoją centralę w Zielonej Górze oraz fabryki zlokalizowane w Koninie i Turku. Firma jest producentem specjalistycznej odzieży wodoochronnej oraz woderów i spodniobutów wędkarskich. Odzież, którą produkuje firma, znajduje szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle, energetyce, rybołówstwie i wędkarstwie. AJ Group to polska firma z wyłącznie polskim kapitałem, która produkowaną odzież pod własną marką eksportuje na cały świat.

Aktualnie w Modle Królewskiej na terenie inwestycyjnym obejmującym ponad 1,5 ha trwa budowa nowego obiektu produkcyjnego o powierzchni użytkowej ponad 2300 m2. Prace budowlane są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Planuje się ich zakończenie na okres drugiego półrocza 2015 r.

Inwestor informuje, że w nowym zakładzie będzie pracowało 150 osób i nie wyklucza zwiększenia tej liczby. Firma stworzy stanowiska pracy przede wszystkim dla wykwalifikowanych szwaczek. Dodatkowo do różnych prac na terenie obiektu poszukiwani będą pracownicy niewykwalifikowani. Osoby zainteresowane pracą w AJ Group mogą składać swoje CV w konińskim biurze firmy przy ul. Kilińskiego 5 lub drogą mailową na adres ks@ajgroup.pl

Atrakcyjna lokalizacja terenów inwestycyjnych gminy Stare Miasto przyciąga wielu inwestorów. Wspomniany powyżej inwestor swój zakład ulokował ok 200 m od drogi krajowej DK 25 oraz ok 850 m od węzła Autostrady A2.

Inwestor ma w planach dalszą rozbudowę zakładu produkcyjnego, a co za tym idzie zwiększenie ilości miejsc pracy.

KM