WIERZBINEK (SADLNO). Wiosna i Ogólnopolski Dzień Odkrywców Talentów

SP Sadlno

25 marca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sadlnie powitano wiosnę i obchodzono Ogólnopolski Dzień Odkrywców Talentów. Inscenizacją o życiu pszczół, uatrakcyjnioną śpiewem szkolnego chóru, dzieci przywitały długo wyczekiwaną porę roku oraz specjalnych gości, którymi byli członkowie Koła Pszczelarzy w Wierzbinku: p. Liśkiewicz, p. Wegner oraz p. Matuszewski. Opowiedzieli oni o swojej pasji, pszczołach i zagrożeniach, jakie czyhają na te pożyteczne owady .

Przedstawienie uświetnił występ uczennic ze szkolnego Kółka Tanecznego, które wykonały układ pt. „Taniec życia”, inspirowany ruchami pszczół. Zawierał on elementy choreografii przygotowanej przez Annę „Youyę” Jujkę. Dziewczęta jesienią wygrały konkurs taneczny zorganizowany przez Zakłady Tłuszczowe w Kruszwicy w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Taniec pszczół wykonały również dzieci z oddziału przedszkolnego.

W trakcie uroczystości pszczelarze opowiadali o życiu pszczół, uświadamiali, jak ważną rolę odgrywają w środowisku, a także zapoznali zebranych z narzędziami swojej pracy.

Następnie wręczono nagrody laureatom konkursów plastycznych: „Pszczółki – moje przyjaciółki” i „Pszczelarstwo w oczach dzieci”. Wspólnie z pszczelarzami wybrano także najciekawszą marzannę. Po przemarszu uczniów z oddziałów przedszkolnych i z klas I-VI przez Sadlno została ona uroczyście spalona wraz z pozostałymi słomianymi kukłami.

W szkole wiosnę witano w jeszcze jeden sposób – na sportowo. Odbył się bowiem tradycyjny ,,Bieg wiosny”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VI.

Opracowały: Agnieszka Woźniak i Aneta Tokarska
Zdjęcia: Daria Szauer