SKULSK. Półmetek festynów na terenie gminy

IS_DSC_0778

W okresie letnim na terenie gminy Skulsk odbyło się wiele imprez plenerowych (Skulsk, Mniszki, Dzierżysław, Skulska Wieś, Rakowo, Celinowo, Dąb, Kobylanki, Buszkowo, Lisewo). Organizatorami byli: Wójt Gminy Skulsk, Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku oraz Rady Sołeckie w poszczególnych miejscowościach. Większość środków finansowych pochodziła z funduszy sołeckich. Były to m.in. pikniki rodzinne z okazji Dnia Dziecka , w których o dobrą zabawę zadbali pracownicy i animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: darmową zjeżdżalnię, mydlane megabańki, słodki poczęstunek, tańce animacyjne, gry i konkursy dla dzieci z nagrodami, modelowanie balonów, żywe maskotki, malowanie twarzy, konkursy dla dorosłych.

Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku był również współorganizatorem wakacyjnych, edukacyjnych warsztatów klocków lego „Mój przyjaciel robot”, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Wilczyńskie Towarzystwo Muzyczne. Odbyły się one w okresie 6 – 10 lipca. A uczestniczyła w nich około 20-osobowa grupa. Klocki lego to: poznawanie świata maszyn, rozwój umiejętności technicznych, kształtowanie kreatywności, nauka przez zabawę.

Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku zapewnia także oprawę techniczną wszystkich imprez na terenie gminy Skulsk.

Poniżej zdjęcia z warsztatów klocków lego:

(Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku)